Якщо у перші дні травня ви не побували у Музеї архітектури та побуту просто неба, то втратили багато. Не тільки тому, що Україна в мініатюрі, яка розкинулася на зелених пагорбах селища Пирогів під Києвом, зараз цвіте і буяє ніжними барвами весни. Відвідати музей варто було ще й через ярмарок народних умільців, які зі своїм крамом з'їхалися сюди з усіх регіонів країни. Чого тут лишень не було! Кераміка, вишиванки, рушники, домоткані килими, іграшки, вироби з дерева, лози та соломи — і все ручної роботи. Те, що нині надзвичайно цінується в усьому світі, адже виготовлена руками річ несе позитивну енергетику майстра, який вклав у неї не тільки свою працю, а й часточку душі.
Відвідувачі ярмарку на власні очі переконалися, якими багатими є прадавні народні ремесла українців. Приміром, Вікторія Дяченко з Обухова, що на Київщині, виготовляє ляльки так званим вузловим методом, тобто без голки, у давніх традиціях Середньої Наддніпрянщини. Член Спілки народних майстрів Валентина Мощенко з Богуслава вручну тче неперевершені скатертини, рушники, гобелени. А іграшки переможця конкурсу на кращу дитячу іграшку України в 2003 році Івана Приходька з села Дударки Київської області навіть цяцьками важко назвати — справжні витвори мистецтва! Цікаво, що особливо допитливих майстри тут же, в музеї, навіть учили свого вміння.
Якщо ви вже шкодуєте, що пропустили весняний ярмарок, заспокоїмо: як повідомили «УМ» у музеї просто неба, наступний такий «парад» народних ремесел планується у Пирогові восени. Але влітку відбудеться ще й декілька спеціалізованих свят народних умільців: 5-6 червня — День вишивальниці, 19-20 червня — День гончара, 24-25 липня — День різьбяра, 7-8 серпня — День коваля.