Відтепер аби обміняти кровно зароблені долари або євро на національну валюту, треба буде побігати. Річ у тім, що з першого травня більше половини обмінних пунктів тимчасово припинили роботу у зв'язку з неготовністю працювати за новими правилами Нацбанку. Нові умови роботи, зокрема, передбачають наявність у кожній обмінці розрахункових апаратів, зареєстрованих у податковій. Перед святами перший заступник голови Нацбанку Арсеній Яценюк заявив, що до нових правил роботи готові не більше 43 відсотків валютообмінних пунктів. За його словами, станом на кінець квітня такими апаратами розжились усього 1700 обмінок із майже трьох тисяч наявних, а зареєстрували їх менше 1,5 тисячі підприємств. Скільки обмінок реально працюють в Україні після свят у Нацбанку уточнити «УМ» не змогли, оскільки інформація щодо реєстрації апаратів у податковій до головного банку країни ще не надходила.
Арсеній Яценюк зазначив, що ніяких проблем у громадян із валютообмінними операціями виникнути не повинно, адже на вокзалах та в аеропортах такі апарати, слід гадати, вже встановили. Що ж до обмінок у «важкодоступних місцях» — вони, виконуючи правила Нацбанку, не працювали взагалі. А деякі столичні обмінні пункти скористалися ситуацією (тобто відсутністю конкуренції з боку сусідів без апаратів) і у святкові дні встановлювали курси валют на свій розсуд. Наприклад, купівля-продаж: 5,025—5,32 гривні за долар. (Про подібні махінації, розраховані на неуважних «носіїв валюти», «УМ» писала раніше).
Аби не змушувати громадян користуватись послугами маклерів радянського зразка, Нацбанк направив листа до Податкової адміністрації з проханням продовжити термін обов'язкового введення в есплуатацію нових розрахункових апаратів на 15 днів.