На Черкащині, в селі Червона Слобода, яке впритул прилягає до обласного центру, 1 вересня на шкільній лінійці один за одним знепритомніли 32 дітей. «Школярам зробилося несподівано погано. Вони зблідли, скаржилися на нудоту, запаморочення. Непритомніли не лише учні молодших класів, а й старшокласники — у списку є й одинадцятикласники», — розповіла «УМ» директор Червонослобідської школи № 2 Галина Крапивіна.
Очевидці стверджують, що діти, які стояли попереду шеренги, просто «осідали» вниз. А тих, хто був біля батьків, підхоплювали рідні, виводили з гурту й садили на лавках. Одну дівчинку більше десяти хвилин приводили до тями. Спочатку школярам допомагала шкільна медсестра, а потім прибули медики з Черкаської районної лікарні, що базується в цьому селі. За словами директорки, перед школою стояло 430 дітей. Побоючись паніки, давки і того, що діти розбіжаться зі школи, лінійку не зупинили, а скоротили сценарій, давши перший дзвоник. «Школа в тому, що діти знепритомніли, не винна. Оскільки учні в класи не заходили, їх у їдальні не годували, та й запаху фарби в приміщенні немає, бо ремонт ми закінчили ще у липні», — запевняє керівник навчального закладу. Але, пригадує, діти непритомніють у школі не вперше. Схожа НП була тут три роки тому, коли на перерві зомліли десятеро дітей.
Причину такого нездоров’я своїх школярів директор пов’язує з роботою підприємства «Еко–Азот», яке розташоване приблизно за кілометр від школи і п’ять років переробляє на добрива курячий послід. Як розповіли «УМ» мешканці Червоної Слободи, 31 серпня та 1 вересня вітер дув зі сторони цього підприємства й у повітрі стояв сморід. Потім пройшов дощ. 1 вересня відчули себе зле в селі не лише діти, а й дорослі. Ті, хто працював на городах, кажуть, що раптом розболілася голова, давило серце, а печінку, здавалося, роздуває. Довелося йти додому. Як зазначає директор тамтешнього сільськогосподарського приватного підприємства «Р.В.Д. — Агро» Володимир Рябенко, його працівники теж почувалися зле, а один навіть знепритомнів.
З’ясувати, від чого непритомніли в Червоній Слободі діти та дорослі, Черкаська райдержадміністрація доручила прокуратурі району та екологічній прокуратурі. З’ясовують це й фахівці Головного управління МНС області. Серед робочих версій розглядають дві — діяльність того ж таки «Еко–Азоту» та вплив на органи дихання дітей оброблених хімікатами квітів. За словами директора Червонослобідської школи, практично всі постраждалі діти вчора прийшли до школи. Дома залишилося тільки троє з них, які застудилися.