Мешканці міста Дунаївці, що у Хмельницькій області, вимагають від керівництва держави посприяти ліквідації виробничих потужностей підприємства «Центр інноваційно–будівельних технологій», яке виробляє поліматеріали (пінопласт). Активісти громадської організації «Контроль громади», що представляє інтереси дунаївців, завтра пікетуватимуть адміністрацію Президента і Кабмін. На думку ініціаторів акції, ситуація, яка склалася в Дунаївцях у зв’язку з «незаконним екологічно небезпечним виробництвом», вимагає негайної реакції. Натомість на заводі кажуть, що вони навіть не починали працювати на повну потужність, а шкідливість виробництва ще потрібно довести.
«А що тут доводити? У нас на руках є офіційні висновки медиків, правоохоронців, екологів, які свідчать про реальну загрозу життю і здоров’ю мешканців міста та району. В повітря викидаються такі шкідливі речовини, як стирол, антипірин, тальк, фреон. Це — наша смерть! З 2008 року, коли, власне, і з’явилося дане підприємство, у Дунаївцях почастішали випадки онкологічних захворювань та захворювань дихальних шляхів, а діти народжуються із вродженими вадами. Ми вимагаємо негайно демонтувати та вивезти за межі міста обладнання для незаконного виробництва», — сказав у коментарі «УМ» голова ГО «Контроль громади» Василь Гандзюк. За словами пана Василя, мешканці міста вже тричі перекривали трасу Хмельницький—Чернівці, пікетували Хмельницьку облдержадміністрацію, стояли під стінами адміністрації Президента, Міністерства охорони навколишнього середовища та Кабінету Міністрів. Проте жодної реакції з боку можновладців вони досі так і не дочекалися, хоча їх і підтримує місцева влада.
Водночас на підприємстві відкидають усі звинувачення і запевняють, що їхнє виробництво не завдає шкоди ані людям, ані навколишньому середовищу. «Підприємство ще й не починало повноцінно працювати: щойно наші співробітники з’являлися під стінами заводу, як прохідну вже блокували представники ініціативної групи. Ми вже втомилися від численних перевірок, які, до речі, не виявили жодних порушень, а цехи наразі опломбовано. На мою думку, завод блокують проплачені головою райради Юрієм Кучерявим люди. У них на меті — не захист інтересів громади, а земля, на якій стоїть наше підприємство», — стверджує начальник відділу кадрів заводу Галина Подолян. І додає, що з 2 вересня на підприємстві почала роботу державна екологічна інспекція, яка має остаточно встановити: шкідливе виробництво чи ні.