Сім тисяч студентів–першокурсників зайдуть сьогодні в аудиторії Національного університету біоресурсів і природокористування України (колишній Аграрний університет). З них три тисячі навчатимуться в Києві, а решта — у регіональних відділеннях. Учора представники всіх інститутів та факультетів університету пройшли посвяту в студенти.
Урочисте дійство традиційно відбувалося на університетському стадіоні, що розташований у мальовничому Голосіївському лісі. Першим привітав першокурсників із початком нового навчального року ректор Дмитро Мельничук. Він наголосив на тому, що навчання в НУБіПУ — велика честь, бо цей заклад є найкращим аграрним вишем країни та входить у десятку найкращих вищих навчальних закладів України взагалі. Добре знають і поважають цей ВНЗ у світі. «За минулий рік більше 800 студентів проходили практику та стажування за кордоном», — зауважив Дмитро Мельничук. Але водночас по–батьківськи нагадав студентам, щоб до навчання ті ставилися максимально відповідально. Бо щороку з університету виключають близько 400 студентів, тож ректор звернувся до присутніх на урочистостях батьків, аби ті уважно слідкували за успіхами своїх першокурсників.
«Новобранців» академії приїхали привітати також віце–прем’єр–міністр Віктор Слаута та президент Національної академії аграрних наук Віктор Ситник, який без перебільшення назвав НУБіПУ альма–матер для всієї Академії аграрних наук. Прибули на урочистості й почесні гості та давні друзі вишу — академік Французької академії сільськогосподарських наук Жан–Жак Ерве і президент Глобального консорціуму установ вищої аграрної освіти та науки, директор Політехнічного інституту ЛаСаль Бове (Франція) Філіпп Шоке.
Згодом декани посвятили абітурієнтів у студенти та вручили їм символічну велетенську «заліковку», гігантський студентський квиток і традиційний ключ від університету. Вже сьогодні в усіх інститутах та регіональних підрозділах вишу розпочнуться навчальні будні. Нагадаємо, що загалом у цьому ВНЗ здобувають вищу освіту майже 40 тисяч студентів, а «розумне і вічне» сіють понад 3 тисячі науковців та педагогів.