33 шахтарі (один — болівієць, решта — чилійці), які внаслідок аварії на шахті Сан–Хосе з 5 серпня залишаються ув’язненими під землею, не втрачають надію на порятунок. Нагадаємо, внаслідок завалу гірники виявилися заблокованими у двокілометрових коридорах шахти на 700–метровій глибині, хоча фізично ніхто з них не постраждав. Утім, як повідомив міністр охорони здоров’я Чилі Хайме Маналіч, після трьох тижнів перебування в підземному полоні п’ятеро з них почали виявляти ознаки депресії.
Рятувальні загони роблять усе можливе, щоб витягти людей якомога швидше. Але завал виявився настільки складним, що, за першими оцінками, шахтарів удалося б визволити не раніше Різдва. Щоправда, згодом з’явилися плани швидшого порятунку. Вчора на місці вузької вентиляційної свердловини, через яку гірники спілкуються із зовнішнім світом, за допомогою гідравлічного бура почали прокладати ширший отвір. Сьогодні до рятувальної операції приєднається група фахівців з американської космічної агенції НАСА. Інженери також готують альтернативний план порятунку шахтарів, завдяки якому з’являється надія звільнити їх уже через два місяці. Хоча міністр гірничовидобувної промисловості Чилі Лоренс Голборн поставився до цих повідомлень вельми скептично, заявивши, що вони не мають під собою ґрунту. За його словами, раніше, ніж через три–чотири місяці, визволити бранців шахти не вдасться.
Поки що ж, аби підтримати підземних в’язнів морально, рятувальники не лише подають їм через систему вентиляції харчі та воду, а й дають можливість поспілкуватися з рідними. Минулого четверга за допомогою спущеної в шахту міні–камери було організовано сеанс відеозв’язку, а минулими вихідними шахтарі отримали можливість поговорити зі своїми сім’ями по телефону. Кожному на спілкування було виділено по одній хвилині. Шахтарям також спустили в шахту одяг, який швидко висихає, такі самі мати для спання на підлозі та плеєри з улюбленою музикою у форматі МР3. Під час недільної меси зі словами підтримки до чилійських шахтарів звернувся Папа Римський Бенедикт XVI.