Майже через тиждень після загальних парламентських виборів 21 серпня Австралія ні на крок не наблизилася до формування нового уряду, повідомляє агенція «Рейтер». Правляча на цей час Лейбористська партія на чолі з прем’єр–міністром Джулією Гіллард здобула 72 зі 150 парламентських мандатів, а опозиційна консервативна Ліберально–національна коаліція на чолі з Тоні Ебботом заручилася 73 мандатами. Але для здобуття права самостійно формувати новий склад уряду потрібно набрати 76 зі 150 депутатських мандатів. Відтак п’ять депутатів (троє від незалежних та двоє від Партії зелених) мають обрати сторону однієї з двох найбільших парламентських партій та вирішити долю майбутнього уряду. Але ця «золота п’ятірка» наразі не поспішає з вибором і зберігає нейтралітет.
У консерваторів Еббота більше надій та шансів утворити новий кабінет міністрів. Вони готові створити як уряд меншості, так і коаліційний. Вони не полишають сподівань переманити на свій бік трьох незалежних депутатів, тим більше, що ці троє колись належали до консерваторів. Правлячі лейбористи для того, щоб залишитися при владі, повинні переманити чотирьох із «золотої п’ятірки», що є менш імовірним. Двоє «зелених» не проти приєднатися до лейбористів, які в такому випадку також можуть піти на створення уряду меншості.
Австралійські аналітики прогнозують, що будь–який уряд меншості — лейбористів чи консерваторів — не протримається довго і наступного року доведеться проводити нові парламентські вибори. А можливо, ще й цього року. Лідер консерваторів Тоні Еббот назвав учора неправдивими чутки, що його політична сила маневрує з метою провести ще одні парламентські вибори вже тепер.