Позавчора на ранчо у безлюдній місцевості в штаті Тамауліпас на півночі Мексики було знайдено братську могилу з тілами 72 убитих, серед яких — 14 жінок, повідомляє «Ассошiейтед пресс». Поховання знайшли мексиканські морські піхотинці після битви з «солдатами» одного з наркокартелів, у якій загинули троє злочинців та один урядовий військовослужбовець. Інформацію про ранчо переказав військовим чоловік, якого поранили в цій збройнiй сутичці. Морські піхотинці пішли на штурм ранчо за підтримки гелікоптерів. Їм удалося взяти живим одного з «солдатів» наркокартелю. На ранчо знайдено 21 карабін, амуніцію та чотири вантажівки, одна з яких мала ознаки машини міністерства оборони Мексики.
Після оголошення президентом Філіпе Кальдероном 2006 року війни з наркокартелями Мексики щодня в цій країні гинуть по 15—30 осіб, правоохоронцi знаходять поодинокі обезголовлені тіла та братські могили. Але знайдена позавчора братська могила iз 72 тілами жертв є найбільш масовим похованням за останні чотири роки війни. І вона стала черговим свідченням неймовірної жорстокості та бузувірства членів наркокартелів. Слідство вже встановило, що всі жертви не мали відношення до наркоторгівлі, а лише бажали нелегально потрапити до США. Імовірно, що члени місцевого наркокартелю «Лос Сетас» пообіцяли переправити їх через кордон США, але натомість зібрали легковірних шукачів щастя на згаданому ранчо, відібрали гроші та вбили. Серед убитих не лише мексиканці, а й громадяни Бразилії, Сальвадору, Гондурасу та Еквадору. Мексиканські контрабандисти заробляють щороку мільярди доларів на нелегальнiй мiграцiї до США громадян Латинської Америки, які, ризикуючи життям, намагаються знайти там роботу.
У травні цього року в шахті поблизу Мехіко були виявлені тіла 55 убитих. Пізніше 51 вбитого було знайдено неподалiк сміттєзвалища мексиканського міста Монтеррей. За даними глави національної розвідувальної служби Мексики Гільєрмо Вальдеса, з 2006 року в Мексиці було вбито 28 тисяч осіб, і ці смерті пов’язані з наркоторгівлею чи нелегальним переправленням людей до США.