Україна готується до подорожчання головних продуктів харчування. Експерти почали бити на сполох уже давно, а під час вихідних «першу ластівку» зафіксували на Одещині. У шести районах області подорожчав хліб, вироблений iз борошна вищого гатунку. Аби загасити цінову пожежу, місцева облдержадміністрація вирішила закупити 13,5 тонни дешевого борошна для ВАТ «Одеський Коровай». На благородну мету передбачається витратити близько трьох мільйонів гривень бюджетних коштів.
Та навіть незважаючи на такі вперті факти, влада й далi запевняє народ, що не допустить жодного подорожчання. Прем’єр–міністр Микола Азаров, відкриваючи вчора засідання Кабінету Міністрів, заявив: «Уряд має достатньо ресурсів, щоб зупинити ажіотаж. Незважаючи на несприятливі погодні умови, а також кон’юнктуру цін, підстав для значного зростання цін в Україні немає».
Представники галузевих асоціацій нині витримують паузу, ухиляючись від прогнозів щодо зміни цін на свою продукцію. Аналітики ж прогнозують ріст цін на хліб від 10 до 50% до кінця року. Як повідомив «УМ» експерт фінансових ринків агропромислового комплексу групи компаній «Інвестиційний Капітал Україна» Андрій Товстоп’ят, «дорожчає зерно, відповідно зростають ціни на хліб, борошно та макаронні вироби. Також це стосується і м’яса птиці, яке до кінця року подорожчає на 10%».
За словами керівника аналітичного департаменту агентства «ААА» Марії Колесник, «якщо ціна на зерно зросла на 10%, ціни на корм збільшаться до 8%, а подорожчання м’яса очікується на рівні п’яти відсотків». Експерти прогнозують подорожчання молока у вересні приблизно на 10%. На таку саму цифру зросте вартість і гречки, але це триватиме до закінчення збору врожаю. Після цього ціна впаде. Натомість ціни на цукор не підвищаться, принаймні на жовтень–грудень.
Марія БОЙКО