Щоб відповісти на запитання: «Хто має авторські права на привид комунізму?», більшість згадає Маркса з Енгельсом. Вчили ж бо: «Привид бродить по Європі...». Але ж «Маніфест Комуністичної партії» опубліковано в 1848 році. А наш Микола Гоголь у «Сорочинському ярмарку» ще у 1831–му дав образ червоної свитки, яка уособлює привид комунізму. Привид — це містика, а її повно в українському фольклорі, який використовував Гоголь.
Історія мала такий початок: чорт пропив геть усе і змушений був закласти свою червону свитку «жиду, що шинкував на Сорочинському ярмарку». Шинкар, не дочекавшись строку, продав свитку. Через це чорт не злюбив шинкарів, працівників ломбардів та інших фінансистів–капіталістів і навіяв цю ненависть пролетаріатові. Та чортяча ненависть і помста обернулися лихом для простого українського люду.
Червона свитка давила всіх громадян, а не лише представників малого бізнесу. У перекупки, до якої потрапила червона свитка, «ніхто нічого не купував... Перекупка дивувалася, дивувалася, а потім зметикувала: мабуть, все це через червону свитку. Недарма, надіваючи її, відчувала, що її все щось душить». Перекупка «бісівську одіж» «підсунула до воза одному мужику, що вивіз продавати масло. Дурень і зрадів [Революція! Все йде до рук задарма.], тільки масла ніхто й питати не хоче... Схопив сокиру та розрубав її на шматки». Але ж комунізм — «вічно живе» вчення, то ж «лізе один шматок до другого». Чорт збирає шматки, і, кажуть, лише «одного лівого рукава не вистачає йому» нині.
Комуністи патякають про захист вітчизняного виробника, але, будучи у владі, нічого не зробили, щоб українське масло пішло на експорт. Лідери КПУ зовсім не бідні люди, мають кишені спереду і ззаду, зліва і справа, а от червона свитка не має лівого рукава, лівої ідеї, суть якої — захист трудящих. На словах комуністи нібито й захищають трудящих, але на ділі разом із капіталістичною коаліцією підвищують тарифи та пенсійний вік. Натомість вони захищають інтереси Росії, «русского мира», російських капіталістів (Григоришина). Червона свитка має гаплик, до якого хочуть пристібнути Україну. Тоді вже нам буде гаплик.
Отже, Гоголь перший, хто показав згубний вплив червоної свитки на суспільство, застеріг людство від небезпеки червоного привиду: «Цур тобі, пек тобі, сатанинське навождення!».