Міськрада чеської столиці ухвалила суперечливе рішення про відселення бездомних iз центру Праги до спеціального табору на околиці міста. Чеські ЗМІ відразу ж забили на сполох і назвали цей проект створенням нового гетто. Уже відомо, що будівництво табору триватиме близько шести місяців, але ще не ухвалено рішення про його конкретну локалізацію, оскільки мешканці всіх трьох столичних околиць, відібраних для можливого розташування табору, не бажають такого сусідства. Передбачено, що спеціальний автобус збиратиме бездомних та відвозитиме їх до нової «оселі», де ними опікуватимуться фахівці з питань соціального влаштування та розв’язання конфліктів.
Табір має бути облаштований на 300 ліжок. Бездомні зможуть жити в ньому так довго, як забажають. Їм гарантують дворазове харчування на добу та лікарський догляд. Через два роки табір повиннi перенести в інше місце. «У таборі мають поселитися бездомні, які самі бажають повернутися до нормального життя, але ними наразі ніхто не цікавиться. Організації соціальної допомоги, які опiкуються у Празі вже існуючими «нічліжками», не впускають до них осіб п’яних або під впливом наркотиків. Такі люди можуть знайти собі місце в новому центрі», — пояснив в інтерв’ю чеській інформагенції ЧТК депутат міськради Їржи Яначек, який відповідає за соціальні питання.
З одного боку, перебування в таборі не буде обов’язковим, але, з іншого, працівники соціальної опіки здійснюватимуть тиск на бездомних, щоб вони не залишали табір. Принагідно міськрада Праги також планує точно порахувати кількість бездомних чеської столиці. Завдяки табору можна буде також установити їхні особисті дані та «історії падіння» окремих осіб, щоб надалі визначити шляхи допомоги цим людям та захистити їх від зловживань представників влади, зокрема поліції.
За дослідженнями 2004 року, в Празі нараховувалося приблизно 3100 бездомних, але офіційна статистика 2007 року свiдчить лише про 1700 «бомжів». Тобто точних даних немає. Уже згаданий депутат міськради Їржи Яначек каже, що в столиці на цей час перебувають приблизно 3500 бездомних, а п’ять існуючих столичних «нічліжок» можуть розмістити лише 350 осіб. У денну пору діють три центри допомоги «бомжам».