Саркофаг без Ярослава?
Про те, що в саркофазі Ярослава Мудрого немає його останків, українські вчені дізналися ще в 2009–му. Тоді вчена рада Національного заповідника «Софія Київська» вирішила дослідити останки князя з допомогою новітніх технологій. Створили комісію з відомих археологів, антропологів, співголовами якої стали доктор історичних наук Сергій Сегеда і завідувач кафедри судово–медичної експертизи Національного медичного університету Борис Михайличенко. «Коли ми відкривали саркофаг, то не сподівалися, що там буде лише один кістяк, без описаних раніше ознак, ще й жіночий, — каже «УМ» Сергій Сегеда. — Потім стали міркувати, куди ж могли подітися останки Ярослава».
SPA–обсерваторія
Принаймні так вважають деякі фахівці Кримської астрофізичної обсерваторії, які з відкритим листом про допомогу звернулись до гаранта Конституції Віктора Януковича. Прохання одне — заборонити масштабне будівництво на території унікального наукового об’єкта в селищі Наукове Бахчисарайського району, яке супроводжується вирубкою лісу й роботою автотехніки, що, у свою чергу, дуже ускладнює спостереження за небесними світилами. Протистояння астрономів і «Консолі», головного комерційного дітища нинішнього спікера Кримського парламенту, «регіонала» Володимира Констянтинова, на його малій батьківщині з перемінним успіхом триває вже два роки. У червні конфлікт призвів навіть до прямого зіткнення забудовників і пікетувальників iз числа захисників обсерваторії.
Під знаком Уляна
«17 серпня ввечері нам почала телефонувати його літагент Женя Чупріна — мовляв, Олесь не відповідає на дзвінки, треба поїхати перевірити, що там. О 12.18 наступного дня я знайшов його у квартирі мертвим», — розповів «УМ» поет і друг Ульяненка Олесандр Моцар. Так збiглося, що напередодні померла улюблена кішка Уляна... Знак?..
Запізнілі сльози
11 лютого цього року «УМ» у публікації «Майор чи мажор» повідомляла про трагедію, що розігралася у день другого етапу президентських виборів у невеличкому поліському райцентрі Любешів на Волині. Ввечері 7 лютого начальник відділу прикордонного посту «Дольськ», що на кордоні з Білоруссю, на АЗС розстрiляв з автомата Калашникова працівника станції, який уже здав зміну і мав іти додому. Того дня майор–прикордонник святкував свій 32–й день народження. Його нетверезий колега спровокував скандал на автозаправній станції, а іменинник поставив крапку в суперечці з допомогою автоматної черги, від якої загинув 49–річний працівник АЗС, а ще одного було поранено кулею, що відрекошетила.
Каваллi провалився
НП сталася рано–вранці 17 серпня у дворі торговельного комплексу «Міраж», що в центральноміському районі Кривого Рогу. Розташовані тут контейнери з одягом провалилися на глибину щонайменше 20 метрів і дістати їх неможливо. До того ж «бокси», судячи з усього, провалювалися не одночасно, тому їх поступово присипало ґрунтом. Зважаючи на ранній час, безпосереднiх свідків обвалу не виявилося. Коли ж збіглися власники краму, своїх емоцій на адресу тих, хто не забезпечив збереження їхнього товару, не стримували. Приміром, в однієї з постраждалих, за її словами, земля «забрала» одягу на 90 тисяч гривень.
Олесь відпочиває, підлеглі — на підписці
За даними джерел «УМ» у КМДА, секретар Київради Олесь Довгий уже тривалий час перебуває за кордоном. Спочатку чиновники припускали, що пан Довгий насолоджується сонцем і повітрям на Мальдивах, але нині вже напевно стверджують, що секретар Київради відпочиває в Європі — у Швейцарії. Натомість мер столиці Леонід Черновецький нібито лікується в Ізраїлі.
Шокуємо колосками
Цими днями учасниці конкурсу краси «Міс Всесвіт–2010» продемонстрували зачіски, макіяж і сукні, в яких представлятимуть свої країни. Найоригінальнішим платтям сьогодні може похвалитись конкурсантка від України — 22–річна Анна Пославська. Під час презентації національних костюмів дівчина виступить у сукні з натуральних пшеничних колосків, прикрашених голубою стрічкою, — творінні українського дизайнера Марини Асаулюк. «Сукню виконано в національних українських кольорах: жовтий символізує багатство та родючість українських земель, а голубий — красу українського неба, гір і річок, — розповіла «УМ» дизайнер. — На її виготовлення пішло чотири місяці. Спочатку розробили ескіз, затвердили його, потім дочекались, поки доспіє пшениця, і, як тільки поля заколосилися, зібрали «робочий матеріал». Колоски нашили на корсет із спідницею».