В обласному центрі вибухнув черговий скандал, пов’язаний iз відомим готельно–розважальним комплексом «Алігатор» і розташованим у ньому аквапарком «Лімпопо». Відразу треба зауважити, що цей одіозний заклад iз хижою назвою впродовж кількох років якимось, явно незаконним, чином примудрявся працювати на повну потужність, приносячи господарям непогані прибутки попри те, що за документами... навіть не був повністю зданий в експлуатацію. За цей час саме в аквапарку смертельно травмувався молодий чоловік та втопився семирічний хлопчик. Були випадки й різного ступеня отруєння випарами хлору, яким дезінфікується басейн. І ось цієї суботи там знову постраждало четверо дітей, яких батьки привели, аби розважити і водночас порятувати від страшної спеки.
Сталося це в післяобідню пору, коли батьків стривожив «білий дим» і надто сильний запах, яким раптом наповнилося приміщення. Неприємні відчуття отримали і дорослі, але дитячі організми слабші, тож у кількох дітей незабаром проявилися всі симптоми отруєння випарами хлору — головний біль, нудота, кашель та першіння в горлі. Четверо з них віком від восьми до чотирнадцяти років того ж вечора потрапили в обласну дитячу лікарню. На щастя, отруєння було легким, тож, як повідомили «УМ» в обласній дитячій лікарні, станом на вчора дітей виписали додому.
Як повідомила прес–служба МНС України, здоров’ю дітей завдало шкоди газоподібне з’єднання хлору, яке утворилося внаслідок одночасного додавання у воду гіпохлориду натрію та підкислювача. За словами головного санітарного лікаря Тернопільської області Степана Дністряна, в аквапарку того ж дня побувала спеціальна комісія, яка виявила, що в «Лімпопо» не працює спеціальний хлоратор, тож воду в басейні хлорували, так би мовити, «на око». За це власників закладу оштрафували аж на... 425 гривень. Тим часом керівник обласної санстанції нагадав, що його відомство ще чотири роки тому виносило постанову про закриття аквапарку у зв’язку з недотриманням його власниками всіх необхідних санітарно–гігієнічних вимог.
Співвласник готельно–розважального комплексу «Алігатор» Андрій Трач на захист повідомив, що неприємний інцидент трапився через збій у роботі комп’ютерної програми — доза хлору начебто пішла у воду раніше строку, коли в басейні ще перебували люди. Також він заявив, що заклад готовий відшкодувати потерпілим збитки.