Позавчора в найменшій за територією країні Південної Америки — Республіці Суринам — склав присягу новий президент Десі Боутерсе. У 1980–х він уже правив цією країною, яка 1975 року здобула незалежність від Нідерландів. Тоді Боутерсе прийшов до влади в результаті військового перевороту — розпустив парламент, скасував Конституцію, жорстоко придушив опозицію. 1987 року він дозволив відновити основний закон, а з 1991 року в Суринамі відбуваються й вибори.
Упродовж усього цього часу Боутерсе намагався легітимно повернутися до влади, і нарешті йому це вдалося: на парламентських виборах у травні його блок «Мегаоб’єднання» здобув більшість голосів. І парламент «цивілізовано» обрав колишнього диктатора главою держави. Байдуже, що в Голландії тирана заочно засуджено до 11 років ув’язнення й оголошено в міжнародний розшук, а попереду на нього чекає судовий процес за звинуваченням у вбивстві 15 опозиціонерів. Боутерсе, за попереднього правління якого Суринам став чи не головним постачальником наркотиків з Латинської Америки до США та Європи, був одночасно і головним наркоторговцем, і масовим убивцею. Але тепер, ставши президентом, він набуває імунітету від переслідування принаймні у своїй державі.
Колишній убивця та наркобарон запевняє, що змінився. Й обіцяє співгромадянам, що вони побачать «нового Десі Боутерсе». Він «покаявся» перед народом за попередні вбивства, пояснивши, що знищені ним люди (у тому числі жінки і діти) були «поганими хлопцями». У це не вірять ні самі мешканці Суринаму, ні закордонні ЗМІ, ні навіть ті корумповані парламентарії, які його обирали. Але звинувачувати в такій ситуації суринамці можуть тільки самих себе — адже це вони обрали таких політиків, спокусившись на обіцяні ними золоті гори.