Не встиг Президент РФ Медведєв запропонувати перейменувати російську міліцію в поліцію, як цю ідею завзято підхопили і в Україні. Нагадаємо, про подібні плани МВС заявив головний радник міністра Костянтин Стогній. Із цього приводу вже навіть створено робочу групу. Єдине, що не подобається українським правоохоронцям, це те, що у разі зміни назви на поліцію охоронців правопорядку асоціюватимуть із поліцаями часів Другої світової. Мовляв, варто розглянути різні варіанти та скільки перейменування вартуватиме бюджету. І це при тому, що ще місяць тому міністр внутрішніх справ категорично відкидав можливість перейменування міліції.
Водночас заступник міністра Леонід Зима позавчора запевнив пресу, що без обговорення громадськості змінювати назву міліції ніхто не буде. На форумі сайту МВС таке обговорення вже розпочато. «Це буде прийнято все одно не на рівні МВС — необхідно буде вносити зміни до Закону «Про міліцію» та в інші законодавчі акти, а це має робити Верховна Рада. Спонтанно це робитися не буде», — каже пан Зима.
У свою чергу, глава МВС Анатолій Могильов планує подати Президенту Віктору Януковичу пропозиції щодо реформування органів внутрішніх справ до кінця серпня. Зрозуміло, що йдеться про структурні зміни у відомстві, обіцяне міністром скорочення керівного складу міністерства вдвічі тощо. Очевидно, у пропозиціях щодо реформування знайдеться пункт і щодо нової назви міліції, а також обґрунтування права правоохоронців займатися діяльністю, що «не суперечить інтересам служби» у позаробочий час.
У даному випадку йдеться про «свіжу» ідею начальника кримської міліції Олександра Просолова, на якого вплинув інший іноземний досвід: під час візиту до АРК литовських поліцейських він із подивом дізнався, що після служби вони спокійно займаються іншими прибутковими справами, зокрема й бізнесом. Це надихнуло полковника Просолова запропонувати подібні законодавчі зміни Верховній Раді. Адже наразі вітчизняним законодавством державним службовцям (зокрема суддям, лікарям, учителям, прокурорам, міліціонерам, співробітникам податкової служби, дипломатам) заборонено займатися будь–якою оплачуваною і підприємницькою діяльністю. І хоча міністр Могильов не втомлюється повторювати, що «бізнес і міліція — це різні речі», а працювати його підлеглі мають «для людей, а не для себе», зрозуміло, що заява начальника міліції АРК навряд чи є експромтом, не погодженим із керівництвом. Тим більше що міністр Могильов лише днями завершив свою відпустку саме у Криму.
Слушною вважає цю ідею і заступник міністр Леонід Зима. «Такі думки про підробіток для міліції є, тим більше що є такий досвід за кордоном. Тому вважаю за можливе дозволити міліціонерам займатися у вільний час роботою, що не суперечить інтересам служби, — каже пан Зима. — Але прийняття цього рішення залежить не тільки від МВС, треба врегулювати його в законодавчому полі».