До кінця року залишається більше чотирьох місяців, але за кількістю температурних рекордів він уже став найбільш насиченим за всю історію ведення метеорологічних спостережень. Як повідомляє британська газета «Таймс», на цей час рекордні показники температури зареєстрували 16 країн світу: в 15 iз них термометри сягнули найвищої позначки, а в одній — найнижчої.
Окрім Росії, де в липні зареєстровано температурний пік +44 градуси за Цельсієм, «гарячі» максимуми було зареєстровано на просторах від Фінляндії до Кіпру — в Європі та від Колумбії в Латинській Америці до островів Океанії.
У країнах Перської затоки, зокрема в Катарі, Саудівській Аравії, Іраку та Кувейті, історичний максимум температури перевищив +50, а в Пакистані було зареєстровано 53,5 градуса — це новий температурний рекорд Азії.
Єдиний цього року «холодний» рекорд зафіксували в африканській Гвінеї, де стовпчик термометра опустився до історичного мінімуму: +1,4.
2010 рік також характеризується найбільшими в історії замірів погодними контрастами: хоча цьогорічна зима в Європі була винятково холодною та довгою, за даними американських метеорологів, загалом на планеті перше півріччя цього року було найтеплішим за всю історію спостережень.