Влада Криму вживає безпрецедентних протипожежних заходів. Здебільшого вони зводяться до того, аби в тутешні ліси, передусім гірські, не ступила нога туриста–курортника. Цієї аномально засушливої пори це цілком слушно, адже минулими роками саме через горе–відпочивальників у «зелених легенях» півострова в районі Південнобережжя найчастіше й спалахували пожежі. Нині на туристичних стежках — шлагбауми і перекопана земля, як на державному кордоні. За словами начальника кримського управління МНС Олександра Мазиліна, патрулювання в лісовій зоні здійснюють аж 102 стаціонарнi пости і 28 мобільних груп загальною чисельністю понад 3,5 тисячі осiб — представники Внутрішніх військ МВС, Міноборони, Державної прикордонної служби, ДАІ та МНС.
Ситуацію контролюють і з повітря — для цього задіяли два гелікоптери Мі–8 та один Мі–2 — і навіть iз космосу (точніше, наявними технічними засобами Євпаторійського Національного центру управління і випробувань космічних засобів).
Тих любителів посидіти в лісі, яких патруль застає на лоні природи, звідти примусово евакуюють. Так, за словами голови Рескомлісу Криму Ігоря Кацая, напередодні було «ліквідовано» наметовий табір у Бахчисарайському районі біля села Трудолюбовка, де перебувало понад 350 осіб, у тому числі чимало іноземців. А ще терміново вивезли з лісу 60 дітей–інвалідів поблизу села Привітне. Під «зачистку» потрапили також півсотні йогів, які обрали для духовних практик лісові галявини у Білогірському районі. Не омине цієї участі й туристична стоянка Аян–Дере поблизу Алушти.