Позавчора рівно о 13.00, коли працівники адмінкорпусу столичного аеропорту «Бориспіль» почали розпаковувати обідні бутерброди, у кабінет генерального директора Бориса Шахсуварова зайшли шість чоловіків у формі та кілька бійців «Беркута». Спантеличеній секретарці показали посвідчення прокуратури та СБУ. Години через чотири один iз незнайомців попросив викликати «швидку» — і під охороною «беркутівців» гендиректора «Борисполя» відправили до лікарні. За даними газети «Комсомольская правда», силовики мали санкцію на арешт чиновника.
«Ми досі не розуміємо, що трапилося, — коментували пресі працівники аеропорту, гендиректора якого підозрюють у крадіжках в особливо великих розмірах. — Борис Рафаїлович прийшов зранку в доброму настрої, жартував».
А вже наступного дня прес–служба «Борисполя» оговталася і поспішила категорично спростовувати сенсаційну новину. «Гендиректор на роботі, його не затримували», — повідомила прес–секретар аеропорту Оксана Ожигова.
Проте міліція, як виявилося, не поділяє оптимізму команди Бориса Шахсуварова. На вчорашній прес–конференції заступник міністра внутрішніх справ Леонід Зима підтвердив факт затримання топ–менеджера найбільшого українського аеропорту, проте не захотів повідомити деталі. «Цим займалася СБУ і прокуратура. МВС тільки допомагала по охороні громадського порядку», — сказав Зима. На той час, коли цей номер здавали до друку, в прес–центрі СБУ інформацію поки не коментували. Проте, за неофіційними даними, раніше заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін надіслав першому заступникові глави адміністрації Президента Ірині Акімовій офіційного листа, згідно з яким гендиректора аеропорту «Бориспіль» звинувачено в розкраданні коштів, призначених для будівництва терміналу F. Йдеться нібито про десятки мільйонів гривень, що підпадає під статтю про розкрадання в особливо великих розмірах.
Нагадаємо, що в жовтні минулого року наша газета надрукувала матеріал, в якому навела низку фактів протиправної діяльності топ–менеджера міжнародного аеропорту: передача «хлібних» послуг «своїм» людям, «висихання» рахунків підприємства, надміру «творче» ставлення до «невигідних» кредиторів тощо. Гендиректора «Борисполя» звинувачують також у подвійному громадянстві — України та Росії, що заборонено нашим законодавством. У редакції «УМ» є роздрук із комп’ютера прикордонної служби, який засвідчує: Борис Шахсуваров перетинав державний кордон то з українським, то з російським паспортом. Тобто одного дня він був громадянином України, а наступного — підданим Російської Федерації.
До речі, Шахсуварова активно підозрювали саме у лобіюванні інтересів росіян, які мають свій комерційний інтерес щодо напрямів і партнерів у розвитку «Борисполя». І тільки зв’язки iз впливовими особами з Москви після інавгурації Віктора Януковича нібито допомогли Борису Шахсуварову втриматися на посаді: до останніх виборів цей чиновник постійно декларував свою відданість Юлії Тимошенко. За нашою інформацією, на місце пана Шахсуварова нова влада вже буцімто знайшла свою людину, але ситуація кардинально змінилася після того, як один iз віце–прем’єрів у Москві поспілкувався віч–на–віч iз керівництвом впливової приватної компанії, дотичної до одного з найбільших російських аеропортів. Діалог настільки переконав його, що повернувшись до Києва, віце–прем’єр сказав: «Ви хотіли звільняти цього менеджера?! Та ми мусимо просити його, аби він працював!».
Нині ж, мабуть, точка зору у вищих ешелонах української влади змінилася.
ОРГАНИ
Генеральна прокуратура, виявляється, не так уже й «копала» під очільника аеропорту «Бориспіль». «Генпрокуратура розслідує справу щодо колишнього міністра економіки Богдана Данилишина за фактом завдання ним збитків державі на 4,5 млн. грн. при узгодженні з ДП «Бориспіль» процедури закупки в одного учасника. Аби виявити предмети і докази у справі, 11 серпня було проведено обшук у приміщенні гендиректора аеропорту, який нині перебуває на лікарняному», — повідомили у ГПУ, хоча працівники «Борисполя» стверджують, що їхній шеф успішно керує аеропортом. І пояснили: «Генпрокуратура не відкривала кримінальної справи щодо Шахсуварова, не висувала звинувачень та не ініціювала взяття його під варту».