Європарламент відреагував на Бандеру
Дрогобицька міська рада отримала від Європарламенту письмову відповідь на своє звернення з вимогою скасувати пункт 20 Резолюції від 25 лютого 2010 року, якою європарламентарії закликали українську владу скасувати указ попереднього Президента Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України. Як випливає з відповіді за підписом голови комітету Європарламенту з питань співпраці Євросоюзу і України Павела Коваля, у законодавчому європейському органі «представлені політичні погляди більш ніж сотні політичних партій, виражені та представлені духовні цінності різних народів». Таким чином, констатував Коваль, «ця різноманітність може призвести до ухвалення резолюцій, які отримують критичні відгуки, особливо якщо це стосується спірних питань».
Отруїлися грибами
Сімейна пара потрапила на лікарняні ліжка реанімаційного відділення Косівської центральної районної лікарні Івано–Франківської області, отруївшись грибами. Наразі медики кваліфікують стан потерпілих, 53–річного чоловіка і 48–річної жінки, як важкий.
Володимира Великого повернуть під Новий рік
Столична влада продовжує відновлення пам’ятника Святому Рівноапостольному князю Володимиру. На даному етапі, звітує Київміськдержадміністрація, на попередні роботи витрачено 325 тисяч гривень, з яких 150 тисяч гривень — на освітлення, а ще 175 тисяч — на першочергову реставрацію, яку планується завершити до кінця року.
Міліція захистила журналіста
Правоохоронці Донецька затримали двох молодиків, які розбили апаратуру і погрожували розправою кореспонденту газети «Донецькі новини» Данилу Павлову, коли той виконував редакційне завдання. Як повідомив начальник Калінінського райвідділу міліції Донецька Василь Горячов, правоохоронці відреагували на заяву Данилова, а затримані молодики пояснили свої дії небажанням, щоб журналіст опублікував у газеті знімки, на яких вони були зображені на тлі кіоска з курильними сумішами.
Дев’ять місяців барикад
Поки приміщення книгарні «Сяйво» в самому центрі Києва наглухо запечатане, низка справ, пов’язаних iз її захопленням та приватизацією, залишається без суттєвого розвитку.
«Уже є 11 різних судових справ у різних судах Києва. Всі вони з тих чи інших причин не розглядаються. А минуло вже дев’ять місяців, можна було і дитину народити!» — побивається представник частини власників книгарні, що опинилася «у вигнанні», Костянтин Клімашенко.
Нагадаємо, в грудні представники одного з власників книгарні, Ростислава Корнієнка, примусом вигнали з неї працівників та решту власників. Тоді ж у дверях та вікнах книгарні з’явилися залізні щити. Під час захоплення з обох сторін було використано сльозогінний газ, вогнегасники та шланги з водою. «У нас є інформація, що наразі книги, що знаходилися тоді в книгарні, зараз продають із–під поли на Петрівці, хоча Корнієнко стверджує, що вони зберігаються в «Укркнизі», — каже пан Клімашенко.