Можливо, широка громадськість так і не дізналася б про подвиг столичних кардіологів, якби врятований пацієнт не вирішив віддячити «айболитям» за отриману допомогу. Днями Надзвичайний і Повноважний Посол Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно передав сiм апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) для семи українських лікарень. На церемонії передачі обладнання журналісти почули, що один з апаратів пан посол особисто передав відділенню кардіологічної реанімації Олександрівської клінічної лікарні, бо саме в стінах цього медзакладу він сам видужував після тяжкого інфаркту міокарда.
Коли Хосе Родрігес Мояно потрапив до Олександрівської клініки, лікарі вже фіксували клінічну смерть. Але завдяки складній роботі бригади кардіохірургів (о пів на третю ночі!) пацієнта вдалося повернути до життя. Упродовж цілого місяця посол лежав у палатi — але не в «люксі», як можна було б передбачити, а в звичайній, «народній». Не вважаючи себе якоюсь особливлю персоною, сеньйор Мояно не захотів переїжджати до «престижнішої» палати. Мовляв, і тут добре, головне, що живий лишився.
«Я хочу подякувати тим лікарям, які врятували мене, за їхню майстерність та добре серце, — розчулено сказав посол Іспанії. — Я дякую міністру (охорони здоров’я Зіновію Митнику. — Ред.) за те, що провів безсонну ніч зі мною в реанімації, та за те, що допоміг із оформленням цієї гуманітарної допомоги».
Серед семи апратів ШВЛ, наданих урядом Іспанії нашим лікарням, п’ять апаратів призначені для дорослих, а два — для дітей. Крім Олександрівської лікарні, обладнання отримали Київська міська клінічна лікарня №15, Кримська республіканська лікарня імені Семашка, Львівська обласна клінічна лікарня, Харківська обласна клінічна лікарня, Херсонська міська клінічна дитяча лікарня імені Лучанського та Тернопільська обласна дитяча комунальна лікарня.
ДО РЕЧІ
Більш ніж 17 років поспіль іспанські сім’ї приймають у себе українських дітей, постраждалих від чорнобильської катастрофи. Щорічно в Іспанії відпочивають під час зимових та літніх канікул більше трьох тисяч дітей.