Хоча у Криму стійко тримається сорокаградусна спека, вона поки ще не встигла перетворити рослинний світ і надто лісову підстилку в гірській місцині Південнобережжя у легкозаймистий сухостій. Цьому кримчани можуть завдячувати передусім рясним дощам і зливам, на які був багатий липень. Одначе, за вказівкою Президента Віктора Януковича, котрий поєднує в ці дні відпочинок на морі з робочими заходами, голова Ради міністрів Криму Василь Джарти напередодні провів розширену нараду з питання запобігання лісовим пожежам. «Ми не можемо допустити того, що відбувається в Росії. Президент доручив узяти ситуацію під контроль», — пояснив пан Джарти.
Голови місцевого управління МНС Олександр Мазилін і республіканського комітету з лісового і мисливського господарства Ігор Кацай запевнили урядника: мовляв, їхні відомства готові ефективно протистояти вогненній загрозі. Але цього виявилось замало. Тож учасники наради, серед яких глави райдержадміністрацій і мери міст, керівники правоохоронних органiв, визначили низку додаткових протипожежних заходів. Зокрема, органам місцевого самоврядування рекомендовано взятися за організацію добровільних пожежних дружин, а районним держадміністраціям доручено створити комісії, які мають слідкувати, щоб сільгосппідприємства не спалювали стерню. Окрім того, урядовці закликали Міноборони не проводити у цю аномальну спеку навчальні стрільби на полігонах поблизу лісів чи принаймні заздалегідь попереджати про це «еменесників».
Тим часом Дніпропетровщина потерпає не тільки від спеки, а й від пожеж. Як учора писала «УМ», вогнеборцям нарешті вдалося приборкати пожежу в Новомосковському військовому лісгоспі, — за 4—5 серпня тут вигоріло 300 гектарів лісництва. Тим часом в регіоні триває небувала спека. «Підвищена небезпека виникнення вогню зберігається, адже погода у нас суха і безвітряна. Та найближчими днями нічого кращого нам не обіцяють», — повідомили «УМ» у прес–центрі Головного управління МНС Дніпропетровської області.
Синоптики прогнозують, що спека в області протримається ще мінімум тиждень. Проте у Дніпропетровську знайшли спосіб, як рятувати мешканців обласного центру від палючого сонця. Завдяки ініціативі міського голови Дніпропетровська Івана Куліченка в громадських місцях, на зупинках транспорту, вокзалах, ринках працюють 38 пунктів безкоштовної роздачі питної води. Крім того, надають першу невідкладну допомогу в аптеках та цілодобово поливають вулиці міста. Медики, міліція, рятувальники й комунальники міста працюють у посиленому режимі.
А ТИМ ЧАСОМ...
Не дають спокійно жити українцям і магнітні бурі. У першу чергу, їх вiдчують нашi спiввiтчизники, якi потерпають вiд артеріальної гіпертонії та гіпотонії, від хвороб серця. «У цi днi краще не виходити на вулицю, а залишатися вдома або ховатися в тiнi», — каже терапевт Наталiя Миргородська. Скiльки триватиме магнiтна буря на Землi — наразi невiдомо. Утiм цими днями можна було спостерiгати пiк цього природного явища. Зокрема, в Пiвденнiй Африцi неозброєним оком можна було помiтити надзвичайно великий спалах на сонцi.