На носі травневі свята, яких ми чекаємо з нетерпінням. Адже, окрім вправ з лопатами на дачах і городах, мало не кожен намагатиметься викроїти день, щоб майнути на природу. Ось цих саме травневих свят остерігаються і пожежники, адже святкове паломництво у ліс «на шашличок» нерідко призводить до пожеж.
У суху теплу погоду при швидкості вітру 20 метрів за секунду за півгодини може згоріти 8 гектарів лісу! Того самого, що не випадково називають легенями Землі — він не тільки очищує атмосферу і збагачує повітря киснем, а й позитивно впливає на клімат, поліпшує температурний і радіаційний режими та вологість, пом'якшує енергію вітру.
За словами пожежників, у минулому році лише під час травневих свят у лісопарковій зоні столиці було ліквідовано 17 пожеж. А на Великдень рятувальники вели боротьбу з вогнем з 9-ї години ранку до 21-ї вечора! Іноді пожежа виникає навіть не через неуважність відпочиваючих. Її створюють свідомо — так звані піромани, які влаштовують у лісі феєрверки, використовуючи сучасну піротехніку (салюти, петарди, ракети). Чи просто підпалюють галявини сухої трави, яка, розгораючись миттєво, поширюється вогнем на великі ділянки лісу. Якщо вчасно не виявити і не ліквідувати таку пожежу, вона може перейти в верхову, тобто коли горять уже верхівки дерев. Таку пожежу загасити майже неможливо. У 1996 році верхова пожежа виникла поряд з Київським радіопередавальним центром, тоді вигоріло 22 гектари лісу! Крім дерев, гинуть і тварини — зайці, кабани, лосі, косулі, численне птаство, комахи, рідкісні види рослин.
Тому з метою профілактики лісових пожеж самостійна державна пожежна частина №33 спільно з «Білодібровним лісництвом» Дарницького лісопаркового господарства проводить щотижневі протипожежні рейди в тамтешньому лісопарку лісництва. А усім, хто на вихідних таки опиниться на природі, пожежники нагадують: багаття слід розкладати на галявині, якнайдалі від крон дерев, особливо хвойних. Місце для багаття треба обкопати, а верхній шар трави —зняти. І обов'язково по закінченню пікніка потрібно загасити вогнище.