Учора вранці український контингент уже вдруге за місяць зазнав втрат: загинув рядовий контрактної служби 22-річний Костянтин Михалєв із Хмельниччини. Як повідомила прес-служба Міністерства оборони, це сталося під час збройного нападу на український патруль поблизу міста Аз-Зубадія, що за 60 кілометрів на захід від Аль-Кута. БТР-80, який замикав колону з трьох патрулюючих бронетранспортерів, було розстріляно впритул з ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів. Ця сутичка стала останньою для снайпера 62-го окремого механізованого батальйону Костянтина Михалєва. Вибухом було поранено ще двох рядових-контрактників: кулеметника Ярослава Злочевського та гранатометника Володимира Бегутова.
Відразу після нападу патруль вийшов із зони бою та зайняв кругову оборону. На допомогу йому прийшли два вертольоти вогневої підтримки збройних сил США та вертоліт американського медичного підрозділу Medavec, який евакуював постраждалих до Багдадського військового шпиталю. Там поранені отримали необхідну допомогу, інформувала прес-служба Міноборони, а за станом їхнього здоров’я, оціненого як стабільний, постійно слідкують лікарі.
Керівництво Міністерства оборони також висловило співчуття рідним і близьким рядового Михалєва. «УМ» поцікавилася в прес-службі відомства, чи сім'я Руслана Андрощука, першого вбитого в Іраку українського миротворця, отримала обіцяну компенсацію в 100 тисяч доларів. «Ще ні. — Відповів речник міністерства Костянтин Хівренко. — Виплата компенсації — це певна процедура, пов'язана з офорленням документів. Але я не сумніваюся, що вони її отримають».
Учора співчуття самотній матері, яка втратила єдиного сина, висловив на прес-конференції Президент Леонід Кучма. Він повідомив, що посилення безпеки наших військових в Іраку, а також питання реформування армії стануть темою призначеного на 30 квітня засідання Ради нацбезпеки та оборони. Одначе, наголосив Кучма, позиція України щодо Іраку залишається незмінною: ми не маємо наміру виводити свій контингент, але переконані, що міжнародну операцію в Іраку треба проводити під егідою ООН.
Керівник України оприлюднив і своє ставлення до парламентських настроїв стосовно ініціювання виведення нашого контингенту з палаючої країни. Воно, звісно, різко негативне. Натомість ходити зі скринькою для збору пожертв родичам загиблих у бою українських солдатів Л.Д. порадив депутатам, насамперед опозиційним, звернути увагу на статистику несподіваних смертей в Україні. Так, минулого року нагла смерть забрала понад 23 тисячі співвітчизників, зокрема більше 3 тисяч загинули в дорожньо-транспортних пригодах, понад 10 тисяч померли від алкоголізму, зокрема і отруївшись фальсифікатом, 1200 — від наркоманії, 5267 — від рук злочинців, у самій армії в мирний час загинули минулоріч 144 чоловіки. Цифри і справді жахаючі. А втім, яке вони мають відношення до, власне, політичного питання про доцільність перебування українців у Іраку?..