Із радянських часів цей день так і залишився для всіх «днем ВДВ» — «військ дяді Васі». І хоча сьогодні українськi повітряні десантники в основному називаються Аеромобільними військами, традиції залишаються попереднi ж. У день ВДВ 80 років тому, 2 серпня 1930 року, на навчаннях Московського військового округу під Воронежем на парашутах викинули підрозділ iз 12 десантників. Це стало точкою відліку Повітряно–десантних військ СРСР, а 1999 року указом Президента України 2 серпня ще раз закріплене за десантниками.
«Десантні» міста України — Дніпропетровськ, Житомир, Миколаїв, Одеса та Львів. Там дислокуються підрозділи повітряно–десантних та аеромобільних військ, там відбулися урочистості й традиційна «показуха» для гостей. У Житомирі, на летовищі «Смоковці», можна було подивитися на стрибки парашутистів, учні клубу карате «Джитте» демонстрували прийоми бойового мистецтва, а самі десантники показали вміння битися із двома і трьома суперниками, знешкоджувати стійкових та розбивати головою пляшки. Житомирський клуб «Авіатік» влаштував для присутніх авіашоу. У Дніпропетровську відбулася урочиста хода десантників вулицями міста до пам’ятника «десантнику №1», легендарному «дяді Васі», генераловi Василю Маргелову. А в Миколаєві командир 79–ї окремої аеромобільної бригади полковник Костянтин Масленщиков лише оголосив збір коштів на пам’ятник «десантному баті», який має постати наступного року. В Одесі ветерани Повітряно–десантних військ учили дітей з інтернатів та студентів кидати ножі, стріляти з пневматичної зброї й розбирати автомат Калашникова, а також показували будову парашута й спорядження десантника.
У «недесантних» містах на вулиці виходять більше «ветерани» ВДВ. Так, у Харкові до пам’ятника воїнам–інтернаціоналістам прийшли в основному ветерани–«афганці», передає харківське видання «Міська варта». «Ніхто не зрозуміє десантника, крім того, хто сам залишав літак на величезній висоті, — каже віце–губернатор Харківщини, сам колишній десантник і учасник війни в Афганістані Василь Хома. — Хто не відчував пружний струмінь повітря, який рветься під «гімнастьорку», той не зрозуміє слави й героїзму десантних військ».
На жаль, перевірити на собі ці священні для кожного десантника відчуття зараз важче, ніж було колись. Через недофінансування Збройних сил молодий десантник іноді здійснює 1—2 стрибки за весь період служби. Так, близько 6 тисяч бійців наших Аеромобільних військ цього року стрибнули 12 656 разів. Це більше, ніж торік, кажуть у Міноборони, але набагато менше, ніж потрібно.