Першим має визначити земельні ділянки, які не використовуються за цільовим призначенням, Міністерство оборони. Після чого вже у вересні десятки нецільових гектарів військового відомства збираються продати на аукціоні. Таке доручення Міноборони отримало від міжвідомчої комісії з контролю за використанням та відчуженням земель оборони та інших земель державної власності, повідомляє прес–служба віце–прем’єр–міністра з силових питань Володимира Сівковича.
Як голова зазначеної комісії, пан Сівкович вважає, що це його рішення сприятиме впорядковуванню землекористування силовими відомствами. Тож доручення щодо продажу «зайвої» відомчої землі отримали й МВС, МНС та Держдепартамент із питань виконання покарань. А Держкомітет із земельних ресурсів та Національна академія аграрних наук разом із військовими мають розробити механізм передачі земельних ділянок військових радгоспів, які не використовують для потреб оборони, до сфери управління Мінагрополітики.
В уряді передбачають, що під час цього земельного моніторингу «спливуть» і попередні факти незаконного вилучення у військових землі владою на місцях. У такому випадку «вкрадену» комунальниками землю повертатимуть у державну власність. Перевірки, згідно з дорученням віце–прем’єра Сівковича, мають провести спеціально створені робочі групи облдержадміністрацій. Кінцевий термін повернення землі державі — 1 жовтня. До цього часу Мінекономіки, Мінфін і Держкомзем мають розробити проект закону «Про управління землями державної власності», який посилить відповідальність за використання цих земель.