Від місцевих жителів приховати таємниці найважче, тому коли на нафтобазі, розташованій поблизу великого населеного пункту на сході Вінницької області, спритні ділки розгорнули нелегальне нафтоперегінне виробництво, воно швидко потрапило в поле зору податкової міліції. Щоправда, з реалізацією оперативної інформації там не поспішали — спочатку вивчили схеми завезення сировини та продажу кінцевого продукту, який розподіляли по автозаправках Тростянецького району, виявили учасників незаконної обрудки. Коли ж настала заключна фаза операції, оперативники на воротах нафтобази затримали одразу два автотягачі, кожен з яких буксирував по дві цистерни сирої нафти. Тоді ж зупинили вантажівку, що вивозила з підприємства мазут.
Відтак оперативна група застала в розпалі процес виготовлення бензину та солярки: змонтований тут технологічний комплекс мав потужність 50 тонн за добу. На потенційні масштаби виробництва вказує і те, що пальне зливалось у чотирнадцять з’єднаних між собою стаціонарних цистерн загальною місткістю понад тисячу кубометрів. До відправки споживачу вже були приготовлені 150 тонн дизельного пального та 75 тонн бензину, а на переробку чекали 300 тонн нафти.
Швидко з’ясувалося, що виробники не внесені до переліку підприємств, які мають усі стадії технологічного процесу з виготовлення нафтопродуктів, що визначені Кабміном, а також не є платниками акцизного збору (нафтопродукти — підакцизний товар). Крім того, постачання сировини та збут велися через фіктивні фірми, тому за наслідками перевірки прокуратура порушила кримінальну справу. Нелегальне виробництво зупинено, продукція та технологічні лінії описані й опечатані. Їхня вартість, за даними прес–служби управління податкової міліції Вінниччини, становить понад півтора мільйона.
Слід додати, що експертиза дала невтішні висновки щодо якості бензину та дизпального: використання їх було дуже шкідливим як для двигунів, так і для людей, що мали справу з нафтовим «самогоном» та продуктами згорання.