Знову серед кращих: підсумки зимових Паралімпійських ігор-2026 для збірної України
Українська збірна завершила свої виступи на XIV зимових Паралімпійських іграх. >>
Вважається, що у звичайному житті друга можна пізнати в біді. Альпіністи перевірку людей проводять у горах. Є свій критерій і у велогонщиків — найвиснажливіша багатоденка у світі «Тур де Франс». Родзинкою «Великої петлі–2010» став позавчорашній «королівський» етап на піренейській вершині Коль дю Турмале, куди «Тур» заїхав лише вдруге за всю свою історію. На думку багатьох фахівців, саме тут мав визначитися переможець у генеральній класифікації — навіть попри те, що спортсменам надалі ще треба здолати три етапи.
Як виявилося, дует лідерів — іспанець Альберто Контадор і люксембуржець Енді Шлек — гідні один одного. На легендарну висоту 2115 м над рівнем моря приховані туманом конкуренти в’їхали практично одночасно. І хоча молодий лідер команди «Саксобанк» перетнув фінішну стрічку на мить раніше за опонента з «Астани», в генеральній класифікації Контадор зберіг відрив у вісім секунд.
Кажуть, що Альберто дав виграти етап Енді як вибачення за вівторковий інцидент, який викликав неоднозначну реакцію. Тоді, нагадаємо, при спробі атаки в Шлека–молодшого спав ланцюг, Контадор скористався цим і втік від люксембуржця, за рахунок чого й відібрав у нього жовту майку лідера. Дехто казав, що іспанець у дусі чесної гри мав почекати, поки Енді усуне неполадку. А дехто й виправдовував втечу, адже Шлек також ішов в атаку.
Хай там як, а на Турмале Альберто дозволив виграти Шлекові. Зійшовши зі «сталевих коней», гонщики обнялися, а іспанець ще й підморгнув конкурентові. Контадор заявив, що його метою залишається успіх у загальному заліку, а не окремі етапи. У свою чергу, представник Люксембургу пообіцяв боротися до самого завершення «Туру» (фініш — завтра в Парижі). Сьогодні спортсмени мають нагоду змінити розстановку в гонці з роздільним стартом.
Позавчора ж із велосипедистами поспілкувався президент Франції Ніколя Саркозі. Патріот Контадор чесно розповів усміхненій VIP–персоні, що своїми успіхами зобов’язаний чудовому розвитку спорту в рідній Іспанії.
ТАБЛО
Багатоденна гонка «Тур де Франс». 17–й етап (174 км). 1. Е. Шлек (Люксембург, «Саксобанк») — 5.03,29. 2. Контадор (Іспанія, «Астана») — час переможця. 3. Родрігес (Іспанія, «Катюша») — +1,18... 45. Густов («Сервело») — +9,02... 92. Попович («Радіошек») — +23,19... 150. Гривко («Астана»; всі — Україна) — +30,23...
Українська збірна завершила свої виступи на XIV зимових Паралімпійських іграх. >>
Дві третини турнірної дистанції подолали учасники чемпіонату України-2025/2026 років. >>
Існує особливий момент, який може подарувати лише Формула-1, — коли тягар історії та енергія сучасності сходяться в один напружений післяобідній час. >>
Зимові Паралімпійські ігри 2026 в Італії завершилися: збірна України завершила змагання на сьомому місці в неофіційному медальному заліку. На рахунку нашої команди 19 медалей: 3 золотих та по 8 срібних та бронзових. >>
Українець Антон Казаков зробив золотий дубль на чемпіонаті Європи зі снукеру. >>
Із самого початку XIV Зимових Паралімпійських ігор національна паралімпійська команда України, її спортсмени і тренери зазнають систематичного тиску з боку представників Міжнародного паралімпійського комітету і Оргкомітету Ігор. >>