Уже колишні студенти Донецького інституту соціальної освіти (ДІСО) мають намір позиватися до суду на керівництво вишу, звинувачуючи його в обмані. За словами випускників, у дипломах мало бути «по–модному» записано «Географ. Вчитель географії. Менеджер природних ресурсів (менеджер туризму і рекреації)», натомість зазначено лише «Географ. Учитель географії». Обурені випускники ДІСО не приховують, що залишилися на п’ятий курс тільки заради престижної спеціальності. «У мене було потенційне місце роботи, пов’язане з геологічною розвідкою, але коли роботодавець дізнався, що в дипломі написано «Географ. Учитель географії», мені відмовили», — скаржиться випускник денного відділення ДІСО Ігор Голуб.
Зрозуміло, більшість студентів робила ставку саме на «менеджмент природних ресурсів», а тому наполягають на тому, що підписували заяви та бланки, в яких було чітко вказано, на якій спеціалізації навчатимуться. У результаті майбутні менеджери (спеціалісти з економічної оцінки та проектування об’єктів земельного, водного й лісового господарства, а також еколого–економічної експертизи) можуть працювати не більше, ніж учителями. У ДІСО коментувати ситуацію з проблемним випуском відмовляються, а в приймальній комісії навчального закладу лише передали слова ректора Юлії Романенко: «Це все плітки й коментувати тут нічого!». Однак ініціативна група випускників налаштована шукати правди у міністра Табачника. Чотири десятки студентів написали листи до Міносвіти й наразі чекають відповіді. «Якщо відповідь не влаштує, звертатимемося до суду», — попереджає Ігор Голуб.
Не можуть вплинути на ситуацію і у Донецькому обласному управлінні освіти, посилаючись на те, що ВНЗ — приватний. «При вступі потрібно переконатися в наявності у ВНЗ усіх правових документів, зокрема ліцензії та чіткої назви спеціалізації, яка обов’язково має бути прописана у навчальних планах», — радить абітурієнтам начальник обласного управління освіти Юрій Соловйов, припускаючи, що «в даній ситуації студенти могли переплутати звичайний навчальний курс зі спеціалізацією».