Майже півроку знадобилося правоохоронцям, аби виявити шахрайську схему, яку застосовували в інфекційному відділенні однієї зі столичних лікарень. Пацієнтам з підозрою на захворювання вірусним гепатитом, які потрапляли туди на консультацію, ставили неіснуючий діагноз і призначали дороге лікування. При цьому потрібні для лікування медичні препарати переважно списували, а потім продавали іншим «хворим» за готівку. Проте траплялося і так, що пацієнтів зі справжнім діагнозом змушували купувати ліки безпосередньо у відділенні або у чітко визначених, так би мовити, «своїх» аптеках.
«У ході перевірки оперативники вивчили понад сто історій хвороб пацієнтів, які проходили курс лікування у період із 2007 по 2009 роки. Установлено 23 громадян, так чи інакше ошуканих лікарями, а розмір завданих збитків складає понад 62 тисячі гривень. Кримінальну справу наразі порушено за статтею 191 Кримінального кодексу України («привласнення, розтрата майна, заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, що вчинено групою осіб»), — зазначають у столичній міліції. Правоохоронці не відкидають, що потерпілих може виявитися значно більше, адже у той самий період у відділенні пролікувалося понад 1200 пацієнтів. Історії їхніх хвороб наразі вивчають.
Окрім того, проводиться перевірка інформації щодо неналежного виконання лікарями своїх професійних обов’язків. У випадку, якщо лікували хворих неправильно або не в повному обсязі, хвороба прогресуватиме, а відтак їхньому життю загрожує реальна небезпека. Втім висновки про хід лікування і про те, чи завдано шкоди здоров’ю пацієнтів, можна буде робити лише після лікарської експертної оцінки. Громадянам, які лікувалися від вірусного гепатиту у столиці та купували ліки за власні кошти, радять звертатися до столичної міліції за телефонами: 271–98–45 і 271–95–89. Слідство гарантує конфіденційність.
Нагадаємо, в останні роки в Україні зафіксовано різке зростання кількості захворювань на тяжкі форми вірусного гепатиту. Про це, зокрема, свідчать звіти Міністерства охорони здоров’я України і Всесвітньої організації охорони здоров’я. Зважаючи на реальну небезпеку захворювання, лікування хворих забезпечується у рамках державної цільової програми. У середньому місячний курс лікування коштує близько 20 тисяч гривень.