У Белграді відбулася історична зустріч: переговори між президентами Сербії та Хорватії Борисом Тадичем та Іво Йосиповичем. Лідери двох колишніх республік Федеративної Югославії, які після розпаду федерації у першій половині 1990–х років опинилися у стані кривавого воєнного протистояння, тепер вирішили забути минуле і назавжди відкинути риторику війни задля спільного майбутнього в Європейському Союзі. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, після завершення переговорів Борис Тадич заявив, що Сербія робитиме все, аби налагодити добрі відносини зі своїм сусідом та колишнім ворогом.
Сербія та Хорватія — дві найбільші за територією, населенням та впливом на європейській арені республіки колишньої Югославії. Тепер, за словами Іво Йосиповича, обидві країни мають спільну мету — мир та стабільність. Інакше шлях до ЄС для них закритий. Тому доводиться знаходити шляхи для обговорення болючих моментів як із недавнього минулого, так і з часів Другої світової війни, коли протистояння між хорватами та сербами забрало життя понад півмільйона людей. Свого часу керівництво Сербії і Хорватії подало зустрічні позови до Міжнародного суду справедливості в Гаазі, звинувативши сусідську державу в геноциді. Під час нинішньої зустрічі сторони домовилися досягти позасудової домовленості з цього питання.
Відносини між Сербією та Хорватією мають першочергове значення для стабільності в районі Західних Балкан. Їх нормалізація має стати прикладом для Боснії, де надалі зберігається велика напруга між сербами з одного боку та хорватами і мусульманами — з іншого. Белград і Загреб мають впливи на свої етнічні групи в цій країні і, за доброї волі, могли б посприяти стабілізації ситуації в Боснії та Герцеговині з прицілом на те, щоб ця балканська країна теж якнайшвидше стала членом ЄС.