До приїзду патріарха Російської православної церкви Кирила залишається всього три дні, тож нова влада поспіхом готується, аби потішити дорогого гостя. За перейменуванням більшої частини вулиці Мазепи на Лаврську Київрада віддала і всю Лавру під юрисдикцію уряду. За відповідне рішення на минулій сесії міськради слухняно проголосувала промерська більшість із Партією регіонів.
До речі, комісія з питань культури Верховної Ради кілька тижнів тому вже розглядала подібний проект, але тоді його уряд не підтримав. «Справа в тому, що в цьому проекті було чітко вказано, де є власність монастиря, а де — заповідник», — розповів «УМ» Олександр Бригинець, голова постійної Комiсiї з питань культури й туризму. Натомість у Київраді можна було все зробити простіше, брудніше і без зайвих еківоків. «Рішення ухвалили з голосу, не було розглянуто профільною комісією і дотепер не відомо, що достеменно в ньому значиться? Такий поспіх можна пояснити лише терміновим приготуванням до візиту Кирила. Далі не виключено можливість того, що Лавра указом Президента повністю перейде у власність Російської православної церкви», — припускає Бригинець.
Як писала «УМ», з Києво–Печерської лаври хочуть виселити клініку Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського, майстерні Спілки художників, Національний музей українського декоративного мистецтва та Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України. Їм нове підпорядкування не обіцяє нічого доброго. «Все зараз залежить від міністра культури, під чиє підпорядкування потрапила Києво–Печерська лавра. Якщо він захоче вберегти тут музеї і майстерні, то може втратити крісло. І навпаки», — додає Олександр Бригинець.
ДО РЕЧІ
Також у середу Київрада проголосувала про передачу з комунальної у державну власність будівлю Міністерства закордонних справ по вул. Михайлівській, 1, і корпусу Дипломатичної академії по вул. Великій Житомирській, 2.