Росія з Німеччиною творитимуть історію разом. Учора під час зустрічі в Єкатеринбурзі на російсько–німецькому форумі «Петербурзький діалог» президент РФ Дмитро Медведєв та канцлер ФРН Ангела Меркель домовилися про видання спільного російсько–німецького підручника з історії. «Це дуже важливо, з урахуванням того, що наша історія не була простою — вона була дуже різноманітною та періодами дуже драматичною, — констатував Медведєв. — Дуже важливим є духовний діалог. І в російському, і в німецькому суспільстві існують моральні цінності, засновані на християнських коренях. І, звичайно, це й далі буде об’єднувати нас, допомагаючи у вирішенні різних питань сучасного життя».
Духовність діалогу сягнула апогею, коли Меркель пообіцяла допомогти Росії домогтися скасування віз із Євросоюзом. Спершу Медведєв висловив переконання, що об’єднана Європа зможе ухвалити таке рішення — мовляв, аби політична воля. У відповідь Меркель зауважила, що «питання про візи обмежує контакти в різних сферах. Ми обов’язково займемося цим».
Після цього в мікроблозі Медведєва на «Твіттері» з’явилося таке повідомлення: «Не знаю, було це в новинах чи ні, але якщо раніше про скасування віз говорили тільки ми, то тепер про це говорить і німецький бізнес. Добрий знак».
Ще одним «добрим знаком» і свідченням приязних стосунків між лідерами Росії та ФРН можна вважати наступне повідомлення блогера: «Ангела Меркель зізналася, що дуже любить гамбургери. Навіть більше, ніж ми з Бараком Обамою)».
Схоже, лідери світових держав скоро проводитимуть змагання на право поїсти гамбургерів разом із господарем Кремля. І навряд чи це добрий знак для інших, не сателітних до РФ країн пострадянського простору.
ДО РЕЧІ
Президент Росії Дмитро Медведєв заявляє, що особу вбивці правозахисниці Наталії Естемірової встановлено, і його оголошено в міжнародний розшук, а «слідство йде повним ходом». Про це глава Російської держави повідомив на прес–конференції за підсумками російсько–німецьких міждержавних консультацій у Єкатеринбурзі. Естемірову викрали і вбили рік тому — 15 липня 2009 року в Грозному. Увечері того ж дня тіло правозахисниці було знайдено в Інгушетії, неподалік від федеральної траси «Кавказ». Раніше міжнародні правозахисні організації неодноразово закликали правоохоронні органи Росії прискорити розслідування її вбивства.