Уряд Великої Британії позбавив британського громадянства Анну Чепмен, звинувачену в США у шпигунстві на користь Росії. Після того як її та ще десятьох російських агентів минулого тижня депортували зі США до РФ, рудоволоса Аня, яка після шпигунського скандалу стала справжньою зіркою не лише в Америці та на батьківщині, а й у всьому світі, виявила бажання повернутися жити на більш комфортний Захід. Як колишня дружина громадянина Великої Британії, вона мала британське громадянство і збиралася поїхати до Лондона. Тепер не вийде: мало того, що Британія позбавила її громадянства, так іще й заборонила в’їзд на територію країни. Зрозуміло, що Аннушка є персоною нон грата і для США. Такий подвійний «вовчий білет» майже напевне закриє їй шлях не лише до Об’єднаного Королівства, а й до більшості країн Західної Європи. Вчорашні британські газети подають новину про позбавлення шпигунки британського громадянства під заголовками на кшталт Dosvidaniya Anna.
28–річна Анна Чепмен (дівоче прізвище Кущенко) — дочка російського дипломата і, ймовірно, водночас агента КДБ. Із 30–річним громадянином Британії Алексом Чепменом вона познайомилися на вечірці 2002 року. Через п’ять місяців пара побралася, а за чотири роки шлюб розпався. Залишивши прізвище екс–чоловіка, Анна 2007 року виїхала до США, де ніби займалася торгівлею нерухомістю чи, як вважає ФБР, шпигувала на користь Росії. Завдяки тому, що дівчина була зареєстрована в соціальних мережах «Однокласники» та «Фейсбук», де виставляла багато своїх звабливих фото, іноземна преса зробила з неї ледве не нову Мата Харі. Пишаються красунею Анею і в Росії: у рідному Волгограді, де Кущенко–Чепмен жила до 17 років, її вже навіть зібралися висувати в депутати.
Тим часом до Росії із Нью–Йорка депортували ще одного, 12–го, учасника шпигунського скандалу. До арешту 23–річний Олег Каретніков мешкав у Сіетлі та працював у компанії «Майкрософт». Керівництво цієї компанії підтвердило, що впродовж майже року росіянин обіймав посаду тестувальника програмного забезпечення. Каретніков в’їхав до США з порушенням імміграційних правил, але американські слідчі вважають, що він не встиг отримати доступ до особливо важливої чи таємної інформації.