За новими подіями решта світу почала потроху забувати про екологічну катастрофу в Мексиканській затоці. А тим часом проблему не вичерпано. Нафта з «відкоркованої» після руйнації видобувної платформи концерну «Брітіш петролеум» свердловини і досі витікає в море, хоча й у менших, ніж раніше, кількостях. Проте фахівці «БП» запевняють: прогрес у боротьбі з витоком є, і неабиякий.
Позавчора спеціальні підводні роботи демонтували на півторакілометровій глибині й підняли на поверхню купол, під який збиралася нафта зі зруйнованої свердловини. «БП» планує замінити його на більший та масивніший. Операція заміни саркофагів триватиме від трьох до семи днів, упродовж яких смертельне для навколишнього середовища «чорне золото» неконтрольовано витікатиме в море. Але представники «Брітіш петролеум» заспокоюють: мовляв, завдана за ці дні шкода незабаром окупиться, бо нова заглушка дозволить знизити витік нафти до мінімуму. Довірившись фахівцям, цей ризикований план затвердила й президентська адміністрація.
За підрахунками уряду США, з нафтового родовища Макондо під дном Мексиканської затоки через пошкоджену 20 квітня трубу в море щоденно викидається від 35 до 60 тисяч барелів нафти. Демонтований у неділю старий купол щодоби затримував лише 15 тисяч барелів. А новий, як обіцяють у «БП», буде здатен приймати навіть більше палива, ніж його тепер витікає в море.
Тепер безпілотні автоматизовані субмарини готують на морському дні майданчик для нового «корка». Але ліквідувати витік нафти остаточно й назавжди допоможе лише буріння двох аварійних свердловин, через які в «розкупорену» свердловину закачають субстанцію, що повністю «запломбує» діру в морському дні. Але цю операцію почнуть не раніше кінця липня — початку серпня.