Зливи дістали й Тернопільщину
Лише впродовж останньої доби на Львівщині підтоплення зазнали 78 населених пунктів у Пустомитівському, Дрогобицькому, Миколаївському, Жидачівському, Стрийському, Городоцькому, Мостиському, Сколівському та Старосамбірському районах області. «Плавають» 228 житлових будинків, 248 господарських будівель, понад 7 тисяч сільськогосподарських угідь. Також негода зруйнувала два мости, інформують рятувальники. А ось тернопільським еменесникам, які допомагали боротися з повінню буковинським колегам, довелося терміново повернутися назад. Позавчорашні зливи надзвичайно погіршили ситуацію на Тернопільщині. Так, у багатостраждальному селищі Коропець Монастирського району, яке чи не найбільше потерпіло під час повені 2008 року, в ніч із четверга на п’ятницю кількість евакуйованих із підтоплених будинків зросла втричі — станом на вчорашню обідню пору більше півсотні осіб із 18 приватних будинків. Наразі вони тимчасово підселені до родичів та сусідів, чиї будинки стоять вище від рівня Дністра. У селі Вістря цього ж району відселено вже 25 осіб.
Усе тривожнішою стає ситуація в усій наддністрянській зоні Тернопільщини. Учора через кожні кілька годин еменесники повідомляли про все нові факти руйнувань, спричинених повінню. Так, поблизу села Гермаківка Борщівського району вода вимила частину залізничного насипу, внаслідок чого зійшов із колії передній візок дизель–поїзда «Іване–Пусте—Тернопіль». Люди, на щастя, не постраждали, але рух на цій ділянці залізниці зупинився на дві години. А на станції Скала–Подільська того самого району залізничники вимушені були призупинити рух поїздів на невідомий час у зв’язку з обвалом підколійної труби. В селі Пилипче через розлив потічка серйозно пошкоджено залізобетонний міст місцевого значення, а також розмито 20 метрів дорожнього полотна, внаслідок чого п’ять приватних господарств залишилися відрізаними від села. 13 приватних господарств залило в селі Худиківка. Там же вода повністю зруйнувала автомобільний міст та пошкодила 40 метрів дорожнього полотна.
Як повідомили «УМ» у центрі пропаганди обласного управління МНС, всього станом на вчорашній день через повінь в області вимушені були залишити свої будинки 175 осіб. У цілому ситуація під контролем, однак рятувальники готуються до гіршого.
Відірвані від «великої землі»
Учора вранці, коли розпогодилося і на горизонті нарешті блиснули перші обнадійливі промені сонця, прикарпатці зітхнули з полегшенням. Дощ ущух, і люди кинулися «зализувати рани» та підраховувати збитки. Чутки, що в Івано–Франківську прорвало дамбу, на щастя, не підтвердилися. У четвер до вечора тиск у водопровідних мережах міста відновили до попереднього, і «живильна волога» почала надходити в помешкання багатоповерхівок. Із подачею електроенергії справи гірші. Станом на вчорашню обідню пору знеструмленими залишалися будинки в районі вулиці Довженка в обласному центрі, а також 33 населені пункти Івано–Франківщини.
Проливні дощі наробили біди в 133 поселеннях краю, 85 з яких підтоплені повністю або частково. Пошкоджені водозабірні споруди в Івано–Франківську, Калуші, Долині, Надвірній, Тлумачі та Рожнятові. Підтоплено 623 житлові будинки, 2030 обійсть, 2287 присадибних ділянок, 1064 криниці та майже 350 гектарів сільгоспугідь. Відсутнє транспортне сполучення з 39 селами та хуторами, ще в п’яти немає газопостачання. Стихія позбиткувалася не лише над містами і селами, розташованими на берегах найбільших тутешніх річок — Дністра, Прута, Черемошу, Лімниці та обох Бистриць, — а й довкола невеликих потічків. «Через наше село Узин Тисменицького району протікає річечка Одинець. Зазвичай майже не помітна, цього разу вона наробила більше біди, ніж під час страшної повені 2008 року, — розповіла «УМ» директор місцевого Народного дому Зорина Швець. — Бурхлива вода розмила дороги, повиривала ями і підтопила щонайменше з десяток хат. До вчорашнього вечора у нас не було транспортного сполучення з «великою землею».
Загрозливі масштаби повені 7—8 липня підтвердив на оперативній нараді й голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк: «Ситуація в області надзвичайно складна. В окремих районах стихія жахливіша, ніж у 2008 році, однак МНС і влада контролюють ситуацію. Головне — не допустити людських втрат і забезпечити населення питною водою та продуктами харчування». Упродовж учорашнього дня за розпорядженням Прем’єра Миколи Азарова в область мали надійти 17 мільйонів гривень на першочергові заходи з ліквідації наслідків повені.
ДО УВАГИ
Родина Шугаліїв із Сумщини пропонує для тих, хто внаслідок повені втратив своє житло, власну садибу в Рокитнянському районі Київщини. Телефон зв’язку (05458) 5–81–65, контактна особа Галина Петрівна Шугалій.