Виготовлений у Швейцарії літак на сонячних батареях успішно здійснив перший у світі цілодобовий політ. Як повідомила «УМ» прес–служба «Сонячного імпульсу», за штурвалом перебував досвідчений 57–річний пілот–випробувач Андре Боршберг, який одночасно є співголовою цього проекту разом із дослідником Бертраном Піккаром. Маршрут польоту пролягав спочатку над Західною Швейцарією (так зване Швейцарське плато) та горами Юра, потім над озерами Тун і Невшатель і знову над західною частиною Швейцарських Альп. Приземлився «Імпульс» там, звідки стартував: на військовому аеродромі Пайєрн, що на північ від Лозанни.
Літак злетів 7 липня о 6:51 за місцевим (7:51 за київським) часом, а приземлився вчора о 9:00 (тобто протримався в небі безперервно 25 годин і 9 хвилин), підіймаючись на висоту до 8564 м. Дослідники переживали, чи вистачить накопиченої за день енергії сонця на нічний політ, але тривога була марною: після приземлення з’ясувалося, що заряду сонячних батарей вистачило б іще на три години польоту.
«Я пережив найдивовижнішу ніч у своєму житті», — зізнався після завершення цього історичного польоту Андре Боршберг. «Ти приземлився в новій ері, в якій люди усвідомлюють, що з відновлюваними джерелами енергії можна робити неможливі речі», — відповів на це Бертран Піккар.
Щасливі з успіху свого дітища «батьки» «Сонячного імпульсу» оголосили, що наступного тижня літак здійметься в небо вже на 36 годин безперервного польоту.