Київрада таки вирішила догодити московському патріарху Кірілу. Відтепер, за її рішенням, частина вулиці Івана Мазепи, від площі Слави до площі Великої Вітчизняної війни, буде називатися Лаврська. Решта — три квартали від Арсенальної площі до площі Слави зберегли свою назву — Івана Мазепи. Київська міська рада прийняла таке рішення попри протести під її стінами та навіть те, що цього питання не було в порядку денному. Напередодні його не підтримала на своєму засіданні Комісія Київради з питань культури та туризму, її голова Олександр Бригінець заявив, що перейменування буде означати підтримку вандалізму — нещодавно на номерах будинків уже почали закреслювати назву вулиці, а поверх писати «Лаврська».
«Зафарбовування імені гетьмана на будинкових табличках — це болісний недемократичний симптом суспільства. На жаль, не всі депутати і кияни розуміють, наскільки небезпечно підігравати вандалам», — заявив пан Бригінець. Також він зазначив: те, якою куцою стала після перейменування вулиця Мазепи — ганьба.
А тим часом під стінами мерії мітинг, що зібрали націоналістичні сили, називав Московський патріархат не інакше, як «пархатом», а Прем’єру Азарову давали прізвисько Хазаров. Перед двомастами мітингувальниками виступили керівник ГО «Люстрація» Олег Осуховський, координатор Народного комітету захисту України Дмитро Павличко, заступник голови Київської міської організації Конгресу українських націоналістів Володимир Манько, представники Конгресу українських націоналістів, ВО «Свобода», партії «За Україну!». Учасники протесту тримали гасла: «Мазепа переміг! Українська держава є!», «Геть московського попа–колонізатора!», «Московський пархат — духовний окупант!». Організатори мітингу звинуватили київську владу в тому, що вона приймає це рішення на догоду Москві. Мітингувальники обіцяють продовжити протести, поки вулиці не повернуть попередню назву. Зокрема, пікетувальники мають намір 10 липня вишикуватись від площі Слави вздовж вулиці Мазепи і Лаврських мурів, утворивши живий ланцюг на підтримку нинішньої назви вулиці. Акцію планується провести о 14.00.
Також учорашня сесія Київради подарувала киянам новий герб: «Раніше якогось стандартизованого гербу не було, кожен малював як хотілося, а більш–менш усталений архістратиг Михайло, що давно слугував гербом, мав низку вад у виконанні, таких як вигнута шия, нерівні ноги, несиметричний німб», — прокоментував новий клейнод голова управління культурної спадщини Києва Руслан Кухаренко. Крім того, замість хреста на його щиті тепер красується незаряджений арбалет. «Що ж до прапора, то він витриманий у надмінімалістичному стилі і має всього один колір — синій.
А ТИМ ЧАСОМ...
Крім того, Київрада перейменувала вулицю Крейсера Аврори у Голосіївському районі Києва на Дмитра Луценка, поета–пісняра, автора пісень «Мамина вишня» та «Києве мій».