Віднедавна в Черкасах з'явилися нові баки для збору сміття — на зелених ємкостях красуються написи «скло», «папір», «пластик», «побутові відходи». Таким чином міська влада, зокрема його відділ екології та раціонального природокористування, намагається привчити черкащан до роздільного сортування хатнього сміття.
«Звичайно, ми не змушуємо людей ставити у квартирах по кілька відер для сміття, але на першому етапі хоча б вони привчилися сортувати харчові відходи та макулатуру», — розповідає «Україні молодій» Сергій Кульбашний, заступник начальника відділу екології та раціонального природористування Черкаського міськвиконкому. За його словами, нині міська влада проводить агітацію населення за роздільне сортування побутових відходів i сподівається, що психологію людей, коли все скидається в одне помийне відро, таки вдасться переломити. Для того ж, аби всі Черкаси заставити новими баками для роздільного збору сміття, міська влада виділили 105 тисяч гривень.
Сергій Євгенійович каже, що міське звалище неподалік села Руська Поляна, будівництво якого вилилося в 5 мільйонів гривень, переповнене і його вистачить буквально на кілька років. Отож, щоб не будувати нове, вирішено неподалік цього села звести завод iз сортування, переробки та утилізації сміття. Обійдеться цей проект у 10 мільйонів доларів, а його інвесторами є росіяни. До речі, перший цех цього заводу має запрацювати вже незабаром. А вийти на розрахункові обсяги (переробку щороку 600 тисяч тонн сміття) має за чотири найближчі роки.
Працюватимуть на заводі 40 чоловік, які сортуватимуть скло, пластик, папір, метал, деревину та харчові відходи. Так що бомжам, які, за підрахунками відділу екології, кожного місяця назбирують на сміттєзвалищі біля Руської Поляни 200 тонн скла та 400 тонн макулатури, загрожує безробіття. Зате завод обіцяє працевлаштувати 300 чоловік.
Ці люди сортуватимуть не тільки щойнопривезене сміття, а й те, яке вже давно «прописалося» на звалищі. Такі заходи дозволять Черкаській міськраді заощадити кошти, які раніше доводилося витрачати на зведення нових черг сміттєзвалища та прородоохоронні заходи.