Учора поблизу села Ціпки Гадяцького району вже п'яту добу палала газова свердловина №111 управління «Полтавагазвидобування» добовою продуктивністю 160 тисяч кубометрів газу. Стовп полум'я висотою до двадцяти і діаметром до десяти метрів, за даними управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської облдержадміністрації, здійнявся тут 22 квітня о пів на першу годину ночі. Тож підготовчі роботи до ліквідації масштабної пожежі розпочалися вранці.
Практично весь перший день прокладали труби для створення поблизу палаючого факела штучної водойми та наповнювали її водою. Водночас фахівці Військового інституту артилерії при Сумському держуніверситеті готувалися до відстрілу пошкодженого обладнання свердловини з гармат.
Наступного дня, 23 квітня, рятувальники і пожежники охолоджували запірну арматуру, артилеристи продовжували приготування до стрільби з двох гаубиць Д-30. Зрештою, починаючи з 15-ї години, за добу було зроблено 16 пострілів, які не дали видимого ефекту. При цьому робота піскоструменевого пристрою не розпочиналася, оскільки вода у штучних водоймах закінчилася.
24 квітня їх продовжували наповнювати водою, а о 8-й годині ранку знову почався обстріл палаючої арматури з гаубиці. За свідченням фахівців, ефекту було досягнуто тільки після 23-го за загальним підрахунком пострілу — факел урешті-решт відхилився від вертикалі... Загалом же із гаубиці випущено 26 снарядів. Надвечір для забезпечення роботи піскоструменевого пристрою прийнято рішення про будівництво до свердловини бетонної дороги, роботи з її спорудження тривали цілу ніч. Водночас керівники штабу з ліквідації пожежі прийняли рішення не застосовувати гаубицю Д-30 наступного дня.
У неділю з 6 години 30 хвилин приступив до роботи піскоструменевий пристрій, але його довелося призупиняти для заміни форсунок, які вийшли з ладу. Після встановлення електричного освітлення роботи тривали і вночі.
Учора зранку знову наповнювали водою штучні водойми біля палаючої свердловини. Водночас продовжували зрізати піскоструменевим пристроєм шпильки фланцю превентора, розташованого безпосередньо на обладнанні свердловини. Станом на шосту годину вдалося зрізати 8 із 12 таких шпильок. Рішення стосовно подальшого застосування артилерії керівникам штабу належало прийняти на окремій нараді з урахуванням результатів згаданої роботи зі зрізанням тих же таки шпильок.
У правоохоронців практично не виникає сумнівів у рукотворності цієї вогняної стихії, умовну іскру якої «викресали» місцеві розкрадачі газоконденсату. За словами начальника обласної міліції Сергія Петренка, його підлеглі вже затримали трьох підозрюваних у скоєнні «найгарячішого» злочину. Серед них — 25-річний оператор підприємства з видобутку нафти і газу, в гаражі якого правоохоронці знайшли 16 каністр і бочку ємністю 200 кубометрів, наповнені «кандьором», себто краденим газоконденсатом. Подільниками цього «спеца», за версією правоохоронців, були ще двоє молодиків із довколишніх сіл.