Iнавгурованого у січні грузинського президента Михайла Саакашвілі, як відомо, довго не хотів бачити перед свої очі український Президент Леонід Кучма. Далися взнаки, як вважають, і певні домовленості Л. Д. з російським лідером Путіним, ігри «старих» президентів, яким зручніше було спілкуватися з Шеварднадзе, і острах «трояндової революції», завдяки якій 36-річний Саакашвілі прийшов до влади. Попри неодноразові натяки на те, що новий грузинський керівник бажав би прибути до Києва і підтримувати контакти з Кучмою, офіційного запрошення з Банкової він довго не отримував. І ось сталося: три тижні тому в телефонній розмові з Леонідом Кучмою Михайло Саакашвілі отримав запрошення відвідати Україну. Нагода трапилася невдовзі — грузинський президент вирішив красиво об'єднати у східноєвропейському офіційному турі Польщу й Україну. Візит Саакашвілі до Києва, що розпочався вчора ввечері, триватиме до середи, а відтак президент Грузії відлітає до Варшави.
Офіційна програма включає зустрічі Михайла Саакашвілі з представниками української влади — Президентом Кучмою, Головою Верховної Ради Володимиром Литвином, Прем'єр-міністром Віктором Януковичем, міністром закордонних справ Костянтином Грищенком. Неофіційна — передбачає, за попередніми даними, також зустріч із керівником «Нашої України» Віктором Ющенком та іншими представниками цього опозиційного блоку. За даними РІА «Новості», Саакашвілі супроводжують у поїздці до Києва міністр культури Георгій Габашвілі та начальник порту Поті Джемал Інашвілі.
Прес-служба українського Президента окреслює основні теми переговорів на вищому рівні так: розвиток економічного співробітництва, а також взаємин у політичній, гуманітарній, військовій та військово-технічній сфері. До слова, в Грузію, а саме в порт Поті, як передало РІА «Новості», минулих вихідних було доставлено військові гелікоптери — два Мі-14 та три Мі-24, — які пройшли капремонт на українських авіаремонтних заводах. Неприємної двозначності цьому повідомленню додає вкрай напружена ситуація в згаданому регіоні — в Аджарії: зараз Грузія та ця її провінція стоять на межі збройного конфлікту.
Очікується також, що Саакашвілі й українська влада говоритимуть про євроатлантичну інтеграцію і світле майбутнє двох країн у цьому контексті. Грузія, яка на карті — значно далі від Європи та НАТО, ніж Україна, має на цьому шляху, на відміну від нас, стрімкі досягнення. До речі, аби вгодити головному лобісту Грузії в напрямi євроатлантичної інтеграції — Сполученим Штатам, — Тбілісі заявив про намір збільшити кількість своїх вояків у Іраку, як передає Бі-Бі-Сі, зі 150 до 550 чоловік.