У рахунках, котрі прийдуть киянам у серпні, будуть уже зовсім не ті цифри, до яких вони звикли. Комунальні тарифи підвищаться приблизно на 30%. Централізоване опалення для населення за наявності лічильників становитиме 184,41 гривні за 1 гігакалорію (замість 130,6), за їх відсутності — 2,26 гривні за 1 квадратний метр опалювальної площі на місяць (було 1,6 гривні). Тариф на гаряче водопостачання за наявності лічильника становитиме 11,75 гривні за 1 кубометр (було 8,8 гривні); за його відсутності у квартирах із ваннами, обладнаними душами, за одну людину на місяць — 41,14 гривні (було 30,8 гривні). Загалом, за підрахунками мерії, це збільшить рахунок за квартплату на 17,5%. Із серпня за однокімнатну квартиру в середньому замість 191 гривні доведеться заплатити 222; за двокімнатну замість 361 — 423; а квартплата на трикімнатну зросте з 495 до 580 гривень.
Ніби мантру, Анатолій Голубченко, заступник голови Київської міської державної адміністрації, повторює те, що насправді ніякого підвищення тарифів не відбувається. «Ми зараз повертаємося до тарифів, які були ухвалені 2009 року, але тоді набув чинності мораторій на підвищення тарифів на житлокомунпослуги і тарифи знову знизилися», — сказав заступник мера. Власне, дія мораторію завершилася ще 1 травня, однак тоді тарифи взялися перевіряти Антимонопольний комітет та Державна інспекція з контролю за цінами. «Жодна з цих установ не знайшла в тарифах нічого протизаконного, і от тепер вони вже остаточно набудуть чинності», — хвалиться пан Голубченко.
У відповідь на запитання журналістів, чи означатиме підвищення тарифів покращення якості послуг, Анатолій Голубченко відповів: «Покращення якості послуг розпочнеться тоді, коли в Києві з’явиться виробник гарячої води. Зараз «Київенерго» вважає себе лише постачальником послуги обігріву води, яку надає «Київводоканал». Мешканець отримує воду в кубічних метрах, а «Київенерго» виставляє рахунок за енергію в калоріях, витрачених на обігрів води, скільки ж насправді там пропускають води, ніхто не рахує». Таким чином, уже зараз стає зрозуміло, попри підвищення вартості на третину, ми отримаємо ті самі «умовно теплі» батареї взимку і постійні перебої з гарячою водою.
Заразом із новими тарифами зміниться і порядок надання субсидії, її поріг зміниться на 5%, відповідно до цього збільшиться кількість людей, що отримуватимуть субсидію з 20 до 26 тисяч. Для цього в мерії планують додатково залучити 1,5 мільйона гривень на місяць. Анатолій Голубченко запевняє, що нинішня ціна тепла для киян буде сталою, аж допоки на рівні держави не буде створено єдиний регулятор тарифів. «Я передбачаю, що жодних змін тарифів у Києві не буде, тому що буде введено в дію єдиний регулятор, і він уже визначить рівень тарифів по всій Україні, зокрема на тепло, на гарячу воду, холодну воду й водовідведення», — сказав Голубченко.