Кабінет Міністрів зобов’язав лікарні клініки Інституту епідеміології та інфекційних захворювань імені Громашевського до 16 липня звільнити займані приміщення. При цьому в урядовому документі немає жодного слова, куди саме медики повинні переселитися, тож лікарня може опинитися на вулиці. «За нашою інформацією, там хочуть влаштувати готель для поважних гостей Лаври. Люди, які спочиватимуть на м’якеньких ліжечках, тим самим заберуть життя тисяч хворих на СНІД. Сьогодні ж Україна переживає таку епідемію смертельної недуги, що такі спеціалізовані лікарні треба не закривати, а навпаки — відкривати додаткові», — розказав «УМ» Дмитро Шерембей, директор відділу комунікації «Мережа людей», хворих на ВІЛ/СНІД. Сьогодні «Мережа» обіцяє з матрацами влаштувати мітинг під стінами Кабінету Міністрів.
Як розповіла «УМ» заступник директора з наукової роботи Інституту епідеміології Світлана Доан, розмови про те, що лікарню хочуть переселяти, точаться вже не перший рік.
Лазарет при Лаврі відкрили ще 100 років тому, щоб невиліковно хворим могли допомагати монахи. Збудували його на пожертви киян. Згодом тут не тільки почали дарувати розраду, а й займатися справжньою медициною. Зокрема, функціонувала міська інфекційна лікарня, а 16 років тому відкрився сучасний центр лікування хворих на ВІЛ/СНІД. Нині лікарня є найкращою у Східній Європі, куди приїжджають хворі з усієї України, а багато лікарів вивчають досвід лікування та піклування за хворими на найтяжчих стадіях.
ДО РЕЧІ
Цього року Україна виділила на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу 400 мільйонів гривень при необхідних для виконання Програми з нерозповсюдження смертельної недуги щонайменше 1,5 мільярда гривень. «Проблема ВІЛ/СНІДу в Україні набула таких масштабів, що національної відповіді фінансово недостатньо», — каже голова Комітету з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Світлана Черенько.
Фінансування минулої програми було здійснено майже на 70% і то лише завдяки допомозі Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Це дозволило досягти певних успіхів: «Якщо п’ять років тому кількість інфікованих збільшилася порівняно з попереднім роком на 40—50%, то вже минулого року ми досягли результатів, коли кількість ВІЛ – інфікованих зросла лише на 7%», — додала пані Черенько.