Ще трохи, і літати на сонячній енергії можна буде не лише в земній атмосфері, а й далеко за її межами. Як повідомляє сайт Space.com, японці першими у світі почали амбітну програму використання сонячного випромінювання як рушійної сили для космічних кораблів майбутнього. Днями космічний корабель під назвою «Ікарос» у кілька етапів розгорнув на навколоземній орбіті спеціальне вітрило, площа поверхні якого становить 200 квадратних метрів. У цю спеціальну супертонку мембрану вдаряються фотони — частинки сонячного світла. Фахівці Японської космічної агенції (Jaxa) уважно стежать за польотом, щоб переконатися, чи набирає корабель швидкість, залишаючись при цьому керованим. Якщо експеримент виявиться вдалим, сонячне світло може стати космічним пальним майбутнього. Наразі дані з відеокамери, встановленої на кораблі, свідчать, що розгортання вітрила відбулося згідно з планом.
Ідея використання сонячних променів для руху космічних кораблів не нова. Іще славетний письменник–фантаст Артур Кларк в одному зі своїх творів описав гонки на сонячних яхтах навколо Місяця. Деякі сучасні супутники вже обладнані сонячними панелями для корекції їхніх орбіт, однак «Ікарос» — перший корабель, який має рухатися на енергії сонячних променів. Його назва — це водночас і натяк на міфічного Ікара, і абревіатура Ikaros (Interplanetary Kite–craft Accelerated by Radiation Of the Sun) — «Міжпланетний корабель–повітряний змій, який рухається на сонячному випромінюванні».
Дослідницька місія «Ікароса» триватиме три роки, після чого він має повернутися на Землю.
Одночасно із «сонячним вітрильником» із Землі стартував космічний зонд «Акатсукі» (у перекладі з японської — «Світанок»). Якщо метою «Ікароса» є експериментальне підтвердження можливості використання «сонячного вітру» як джерела енергії для космічних польотів, то «Світанок» візьме курс на Венеру, щоб дослідити атмосферу, хмари та поверхню цієї планети. Зокрема, вчених цікавить, чому на Венері дмуть такі сильні вітри, швидкість яких сягає 400 кілометрів за годину.