Ультиматум Трампа: 100% мита країнам БРІКС за відмову від долара
Для країн БРІКС, якщо вони надумають створити власну валюту, щоб замінити американський долар президент США Дональд Трамп пообіцяв ввести 100%-ві мита. >>
Побоювання справдилися: більшість негативних положень, які обговорювали в політикумі на рівні чуток, таки з’явилися у владному проекті закону про місцеві вибори. Законопроект, внесений на розгляд Верховної Ради головою фракції ПР Олександром Єфремовим, пропонує низку суперечливих новацій: забороняє виборчі блоки, допускає до виборів лише «старі» партосередки, обмежує право громадян на участь у виборах, толерує «перебіжчиків» тощо. Сьогодні цей документ — унесений у вигляді окремого закону, а не поправок до старого — розглядатимуть під «куполом».
Отже, «регіонали» пропонують проводити місцеві вибори за змішаною системою. У разі схвалення коаліцією — що не викликає сумніву — половину депутатів Верховної Ради Криму, обласних, районних і міських рад обиратимуть за виборчими списками, укладеними місцевими осередками партій. Ще половину щасливчиків визначать у мажоритарних округах, при цьому право висувати кандидатів в одномандатних округах матимуть лише партії.
Депутатів сільських і селищних рад, як і раніше, обиратимуть у мажоритарних округах. Як не дивно, у глибинці буде більше демократії: кандидати матимуть право балотуватися не лише від партій, а й шляхом самовисування.
Цей самий принцип діятиме на виборах голів. Кандидатів у мери можуть висувати лише партії. Керманичами сіл та селищ можуть стати і самовисуванці, і делегати партій.
При цьому навіть партіям буде непереливки. По–перше, на виборах не передбачено можливості створення блоків — це мінус для малих та середніх структур, великий мінус для іменних блоків (Тимошенко, Литвина, потенційних блоків Тігіпка, Яценюка, Наливайченка). І плюс — для розкрученого «безіменного» бренду Партії регіонів.
По–друге, проект надає право висувати кандидатів лише тим партійним осередкам, які були зареєстровані на місцях більш як за рік до виборів. А це біда для свіжих політичних сил і їхніх лідерів: Кириленка, Яценюка, Тігіпка, Гриценка. І тут ініціатива «регіоналів» грає на руку великим партіям — таким, як самі «Регіони». Партія Віктора Януковича й так перебуває на піку електоральної популярності, але їй, виявляється, мало цієї «фори».
«Пропозиція Єфремова — це обмеження демократії, — зазначив у коментарі «УМ» БЮТівець Сергій Соболєв, глава «тінього уряду». — По–перше, обурює заборона блоків. По–друге, заборона для партій і осередків, яким менше року. По–третє — це обмеження в правах на рівні громадянина. Адже до виборів за мажоритарною системою на міському, районному та обласному рівні допускатимуть лише кандидатів від партій. І то — тих, яким понад рік».
«Регіонал» Владислав Лук’янов у свою чергу зазначив у коментарі «УМ», що більшість новацій законопроекту — це данина партійній системі, яка стала визначальною після конституційної реформи 2004 року. «Треба враховувати наслідки політреформи: спиратися на партійний принцип, на політичну відповідальність, — зазначив Лук’янов. — Це відповідає поточній політичній ситуації. Якщо підходити суворо, то вартувало б запровадити партійну систему висування по всій вертикалі. Але ми мусили погодитися з тим, що в багатьох селах і селищах просто нема партійних осередків».
Крім іншого, законопроект «регіонала» Єфремова передбачає внесення змін ще до кількох законів. По всій вертикалі місцевих рад пропонується скасувати навіть натяки на імперативний мандат: депутати зможуть вільно бігати між фракціями. «Тушки» спускаються на нижчі рівні.
Для країн БРІКС, якщо вони надумають створити власну валюту, щоб замінити американський долар президент США Дональд Трамп пообіцяв ввести 100%-ві мита. >>
Резолюцію, у якій запроваджені санкції проти грузинської влади, затвердила Парламентська Асамблея Ради Європи, і вимагає від неї запустити процес дострокових парламентських виборів під контролем ПАРЄ. >>
До президента України Володимира Зеленського звернувся міський голова Києва Віталій Кличко, заявивши, що люди з його оточення «займаються політичними інтригами» та намагаються «розбалансувати» владу в Києві. >>
Чи буде з приходом до влади в США Дональда Трампа новий світовий порядок? >>
Пропонуємо серію статей Володимира Цибулька про перешкоджання політиків Силам оборони України. >>
Поставити на паузу низку програм, що дозволяли іммігрантам тимчасово оселитися у Сполучених Штатах наказали посадовці Міністерства внутрішньої безпеки Зокрема, ключову ініціативу, яка надає можливість в'їзду для українців. >>