У «перезавантажених» відносинах Росії та Сполучених Штатів Америки виникла певна напруга. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, у США заарештовано 10 осіб, яких підозрюють у шпигунській діяльності на користь Росії. Американська влада висунула їм офіційні звинувачення за двома справами, пов’язаними з проведенням незаконної розвідувальної діяльності на території Штатів. За даними міністерства юстиції США, восьмеро з 10 російських агентів працювали під прикриттям, а двоє є безпосередньо причетними до російських спецслужб. Ще один підозрюваний перебуває в розшуку. Арешти шпигунів було проведено в Бостоні, Нью–Йорку, Вашингтоні та Арлінгтоні. Сталося це буквально через кілька днів після візиту до США президента РФ Дмитра Медведєва та його зустрічі з американським колегою Бараком Обамою.
За словами представників американської влади, арешти стали «результатом багаторічного розслідування», яке спільно провадили ФБР, прокуратура Південного округу Нью–Йорка та відділ контррозвідки Управління національної безпеки. Дев’ятьох затриманих також підозрюють у відмиванні грошей. Американська сторона припускає, що заарештовані агенти були заслані в США ще на початку 1990–х років. За звинуваченням у нелегальній роботі на іноземний уряд заарештованим загрожує ув’язнення терміном до п’яти років, а за відмивання грошей — ще 20 років позбавлення волі.
Служба зовнішньої розвідки (СЗР) Росії відмовляється коментувати інформацію про затримання у США російських шпигунів. Американська контррозвідка вже встановила, що заарештовані пройшли підготовку саме у СЗР та були заслані до США із завданням проникнути в законодавчі органи та займатися збором інформації. Слідство стверджує, що затримані російські шпигуни пересилали електронною поштою тексти закодованих повідомлень під виглядом безневинних картинок. Вони встигли налагодити близькі контакти з одним із учених, який займається розробкою зброї, та колишнім високим співробітником американської розвідки.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, який перебуває з візитом у Єрусалимі, вчора звернувся до американської влади з вимогою дати пояснення стосовно осіб, яких підозрюють у шпигунській діяльності на користь РФ.