Знамениту картину Мікеланджело Мерізі да Караваджо «Взяття Христа під варту, або Поцілунок Іуди», викрадену два роки тому з Одеського музею західного і східного мистецтва, знайшли аж у Німеччині. Спочатку цю новину повідомила обласна міліція Одещини, а згодом підтвердило й МВС України. Виявляється, трьох українців та одного німця, в яких і знайшли безцінне полотно, затримали 18 червня у Берліні, під час спільної операції німецької поліції та українських правоохоронців. Наразі вирішується питання про екстрадицію вітчизняних злодіїв та повернення картини в Одесу.
Нагадаємо, що шедевр геніального Караваджо, за припущеннями одеських правоохоронців, викрав у ніч на 4 серпня 2008 року злодій–одинак, який скористався недостатньою охороною експонатів. До музейної зали він заліз через вікно, на якому не було жодних ґрат, вирізав полотно з рами і зник через дах будівлі.
Подробиці розкриття цього зухвалого злочину вчора розповів керманич МВС Анатолій Могильов. За його словами, операція із затримання викрадачів (усім до сорока років) тривала кілька місяців. Наразі доведено причетність групи до понад двадцяти кваліфікованих крадіжок — переважно у столиці та на Київщині. Гучне викрадення Караваджо в Одесі стало, швидше, винятком у кримінальній «географії» групи (міністр Могильов припускає, що «Поцілунок Іуди» викрали не на замовлення, а тому, що знали її цінність). Втім у МВС не виключають, що кількість розкритих злочинів, а відтак і місць їхнього скоєння, зростатиме.
У МВС поки що не готові дати відповідь на питання, як злодіям вдалося вивезти шедевр за кордон. При цьому, доки не проведено експертизу картини, МВС не може гарантувати, що у затриманих виявлено оригінальне полотно Караваджо. «Сподіваємося, що це вона, — каже міністр Могильов. — Затримані шукали покупця на цю картину. За оцінками експертів, її вартість становить близько 100 мільйонів доларів. Приблизно на цю ціну й розраховували члени угруповання».
До речі, під час обшуку в затриманих вилучили кілька дорогих автомобілів, зокрема, «Лендровер», «Лексус», а також зброю і близько двох тисяч (!) мобільних телефонів.