Припиніть «серіал жахів»

23.06.2010
Припиніть «серіал жахів»

Леся Гонгадзе, мати загиблого десять років тому редактора «Української правди» Георгія Гонгадзе, нарешті зустрілася з новообраним главою держави Віктором Януковичем у присутності заступника голови адміністрації Президента Ганни Герман. Резонансна справа розслідується за каденції вже третього Президента, а віз, як кажуть, і нині там. За цей час пані Леся зустрічалася і з Леонідом Кучмою, неодноразово з Віктором Ющенком, а щодо Віктора Януковича, то ця зустріч стала першою. Леся Гонгадзе наполягла, щоб її спілкування з главою держави відбувалося без преси.

«Я хочу потрапити до Президента і переговорити з ним, аби поставити крапку в цій справі. У мене є свої висновки і секрети з Генпрокуратурою, які я розголошувати не можу. Сподіваюся, що Президент дослухається до моїх пропозицій і висновків, бо вже 10 років минуло», — говорила напередодні мати загиблого Гії.

Щодо результатів зустрічі, то жодних повідомлень на офіційному сайті Президента Банкова не наводить. Натомість пані Леся після зустрічі з Януковичем, яка тривала 45 хвилин, поспілкувалася з журналістами. За її словами, вона подала Президенту свої письмові пропозиції щодо вирішення справи цілком конфіденційного характеру, а також наявні в неї результати експертизи. «Президент дуже уважно й терпляче мене вислухав і пообіцяв, що спробує це питання вирішити, зустрівшись із прокурором. І як я розумію, в нього є таке бажання», — зазначила мати журналіста.

У свою чергу, Віктор Янукович пообіцяв Лесі Гонгадзе посприяти у досягненні компромісу з Генпрокуратурою, повідомляє «Німецька хвиля». На думку пані Лесі, Президенту «доводиться посилатися на документи, які подає йому прокуратура, а якби глава держави був експертом, то він би зміг висловити й свою думку». При цьому пані Леся переконана, що «прокуратура зайшла у глухий кут, і справа починається по другому колу». Про поховання «таращанського тіла» та решток черепа поки що не йдеться, адже, як напередодні заявляв Генпрокурор Олександр Медведько, ще не завершено низку важливих експертиз.

Пані Леся досі не вірить, що «таращанське тіло» належить її сину (нагадаємо, що у вдови Георгія — Мирослави Гонгадзе — думка протилежна). «Я не можу поховати чужу дитину як свою власну», — каже Леся Гонгадзе і додає, що варто зняти пам’ятники її сину, бо це аморально. На її думку, політики спекулюють на пам’яті Гії, тож «усе це є грою, яка називається «ритуально–розважальні забави».

«Пора дати Україні спокій, народові, який живе 10 років у тому серіалі жахів, і вже звільнити Україну від тієї гри у кості, і нехай політичні сили на цьому не піаряться, не ходять на ці символічні могили», — обурюється мати журналіста. Жінка не знає, чи варто очікувати позитивного результату від зустрічі з Януковичем, бо у справі Гонгадзе «задіяні інтереси, які перемогти практично неможливо».

  • «Термінатор» згадав усе

    Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

  • Кримінальний талант

    Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

  • Шанс для невинних

    Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

  • «Хорте», тримайся!

    Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>