Марки, листівки і ліки відтепер продаватимуть у різних торговельних закладах, а із фасадів поштових відділень щезнуть несподівані в цьому місці таблички «Аптека». Кабінет Міністрів своєю постановою скасував рішення попередника про створення мережі аптечних закладів Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта».
Ідея Юлії Тимошенко передбачала, що до кінця нинішнього року в державі мали відкрити 500 таких аптек. «Родзинкою» проекту мусили стати помірні ціни — на 20—30% нижчі, ніж у комерційних фармацевтичних закладах: передбачалося, що торгувати будуть препаратами вітчизняного виробництва і отримуватимуть знижку за великі гуртові партії. При цьому керівництво поштового відомства розраховувало на прибуток і планувало погасити свої витрати на організацію мережі щонайбільше за півроку.
Утім реальність виявилася не такою блискучою. Так, першу аптеку в Оболонському районі Києва відкрили 5 лютого нинішнього року, а менш ніж за тиждень її закрили на тривалий переоблік — не вистачало ні провізорів, ні... самих ліків. Медикаменти були і справді дешевші, але в дефіциті. Інші аптечно–поштові пункти не надовго пережили цю першу ластівку — організаційно пошта із власними благими намірами явно не могла впоратися.
«Ідея відкриття аптек на пошті була популістською», — прокоментував «УМ» експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. На думку експерта, на роздрібному фармацевтичному ринку України фактів змови продавців немає — на відміну від ринку гуртового. Тому намагання держави впливати таким чином на ціну медикаментів не є виправданим та ефективним. А створювати паралельну структуру з продажу ліків — завдання не з дешевих. «Укрпошта» на початку року грошей не знайшла, а Кабмін Азарова — у розпал бюджетного дефіциту — тим паче.