21 червня в астрономічному календарі — особлива дата, позначена як «день літнього сонцестояння». Учора рівно о 14:28 за київським часом сонце досягло найвищої точки на українському небі — настав момент літнього сонцестояння або «сонцеворот», що знаменує пік тривалості світлого часу доби у Північній півкулі. А отже, на цю дату припала й найкоротша ніч. У Південній півкулі вчора, навпаки, спостерігали найкоротший день та найдовшу ніч. В Україні ж 21 червня день «розтягнувся» на цілих 16 годин і 27 хвилин: сонце зійшло о 4:46 ранку та зайшло о 21:13. «Чому люди назвали цей день саме «днем сонцестояння»? Сонце ж само по собі не зупиняється, не стоїть. Воно постійно перебуває в русі, але в цей період світило є на максимальній висоті, — розповів «УМ» провідний науковий співробітник Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко. — Висота сонця змінюється дуже повільно — процес може тривати й до двох тижнів». Відтепер дні буквально похвилинно почнуть скорочуватися, а ночі — довшати.
До слова, за давніми спостереженнями, від того, якою буде погода у день літнього сонцестояння залежатиме, яким буде майбутній урожай. Якщо 21 червня видасться теплим, восени зберемо щедре збіжжя. Якщо ж дощитиме — погано для сіна. Учора ж у столиці України, як і на більшості території країни, пройшли рясні дощі, тож аграріям було чого засмутитися. Синоптики ж кажуть, що до кінця тижня погода суттєво не зміниться. «Найближчі три дні Україною пройдуть грози, — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко. — На південному заході слід очікувати сильні грози зі шквальним вітром до 17—22 метрів за секунду».
За словами Людмили Іванівни, на заході цими днями буде найпрохолодніше — 19—24 градуси тепла вдень, а на півдні країни температура повітря прогріється до 30 градусів. На решті території денна температура становитиме 21—27 градусів тепла.