На Позняках буде парковка для велосипедів
Днями велосипедисти Києва встановлять парковку європейського зразка на вулиці Мішуги, 11–б, що на Позняках. Як пише «Українська правда», парковку облаштує один із магазинів туристичного спорядження — вкрасти звідти велосипед буде дуже складно. Нова велопарковка буде чотирисекційною, на вісім велосипедів. Керівництво магазину запевняє, що тут зможуть паркувати свої велосипеди всі охочі, а не тільки відвідувачі магазину. У березні минулого року мер Леонід Черновецький підписав розпорядження «Про влаштування стоянок для велосипедів у місті Києві», але з того часу не було встановлено жодної муніципальної парковки. А тим часом у Києві налічується близько 15 тисяч велосипедистів.
Ринок «Либідський» віддали під готель
Дешевого продуктово–речового базару біля Інституту інформації більше немає — нині тут зелений паркан, а майданчик ринку готують під нове будівництво. Як пише «Газета по–київськи», на місці ринку запланували побудувати готельний комплекс до Євро–2012, мовляв, кіоски і ринок були тимчасово. Проект забудови цієї ділянки, обмеженої вул. Горького, Грінченка, Любченка і Дружби народів, останній раз розглядався на містобудівній раді у травні 2008 року. Тож на місці ринку буде кілька веж з торгово–розважальними центрами, готелями, офісами, підземним паркінгом на 5872 машини та відкритою стоянкою на 614 авто.
У Києві лише один безпечний пляж
У Києві через два тижні від дня відкриття купального сезону безпечним і пристосованим для відпочинку залишається лише один із 12 міських пляжів. Про це заявив завідувач відділу гігієнічних проблем екології Київської санітарно–епідеміологічної служби Сергій Тимошенко, пише УНІАН. За його словами, служба підписала санітарно–гігієнічний паспорт лише одному пляжу — «Дитячому» в Гідропарку.
«Принаймні три ще можуть найближчим часом, на початку тижня, одержати узгодження — це озеро Вербне, Чорторий у Деснянському районі і пляж на озері Райдужне з тих 12, які розпорядженням КМДА готуються цього сезону», — сказав Тимошенко.
Що стосується зон відпочинку біля води, за його словами, їх не оцінюють як пляжі, де в обов’язковому порядку мають бути, зокрема, мережі водопостачання, каналізація, електропостачання й інше, і, відповідно, їм не видають санітарні паспорти, як для пляжів.
А столичні пляжі не можуть одержати узгодження в СЕС через те, що там немає водопостачання і каналізації. За словами Тимошенка, «є занепокоєння», що решта вісім пляжів Києва цього року взагалі не зможе офіційно відкритися.